Úvaly – FK Mladá Boleslav 0:4 (0:2)

Přesvědčivě. Přesně tak zvládli prvoligoví fotbalisté FK Mladá Boleslav svůj zápas 2. kola poháru České pošty, v němž obhajují finálovou účast z loňského ročníku.

Na hřišti snaživého divizního soupeře v Úvalech nedaleko Prahy měli během celého zápasu jasnou převahu, kterou korunovali čtyřmi přesnými zásahy – dvěma v každém poločase. Domácí tým se snažil, ale nakonec přeci jenom zvítězila kvalita profesionální­ho celku.

Domácí hráli podle očekávání ze zajištěné obrany a do první inkasované branky byli ligistovi velmi zdatným soupeřem. Favorit se dokázal střelecky prosadit po dvaceti minutách hry, když se do vzduchu zavěsil Jarolímově přímáku Jasmin Ščuk.

Druhý gól, pět minut před koncem byl kuriózní – Štajnerův centr od autové čáry doplachtil k překvapení všech až na zadní tyč, od níž se odrazil do branky. Hostující brankář Diviš, který si odbyl premiéru v ostrém zápase, se v prvním poločase spíše nudil. Do velké šance se dral domácí Sop, ale Smejkal dokázal obraným skluzem své předchozí zaváhání napravit.

Více jak šest stovek diváků na čtvrtiligovém stadionku pobavil také domácí hlasatel větou: „Prosíme fanoušky Mladé Boleslavi, aby mi netahali za ty sítě!"

Druhý poločas už se odehrával v jasné režii hostů, kteří měli stále více sil, než domácí hráči. Brankový účet druhé půle otevřel krásnou střelou za tyč Tomáš Fabián. A deset minut před koncem se také dočkal, v utkání velmi aktivně hrající, Jan Chramosta, když uklidil do sítě centr střelce třetí branky.

Domácí si nechali největší šanci na samotný konec zápasu. Už v nastaveném čase se hezky v pokutovém území uvolnil střídající Špringr, ale jeho rána mířila těsně nad.

Poslední slovo tak měl opět domácí hlasatel: „Služební hlášení. Před hlasatelnou se našel blanket s výkazem pracovní doby člena bezpečnostní agentury."

Inu, liga je liga, ale tohle má své kouzlo…

Branky: 21. Ščuk, 39. Štajner, 49. Fabián, 80. Chramosta.

Rozhodčí: Nenadál. ŽK: Regner, Matějka (Ú). Diváci: 620.

Úvaly: V. Marek – Sop, Macek, Kadeřábek, L. Marek, Němeček, Matějka, Bozděch, Novák, Regner, Mišák.

Boleslav: Diviš – Kysela, Smejkal, Kúdela, Fabián – Jeslínek, Ščuk, Jarolím, Štajner – Chramosta, Nešpor.