Do hlavního města Ostrovů se sjelo přes 10.000 plavců a plavkyň z celé Evropy. Mladou Boleslav reprezentovalo celkem jedenáct plavců: Jan Hoferek, Jan Bucha, Radek Šitera, Jiří Janovský, Martin Hlinský, Martin Pokorný, Martin Brůcha, Leo Stránský, Blanka Grulichová, Radka Krajová a Bára Mařanová, což znamenalo nejpočetnější českou výpravu. Pro všechny to byly první závody na takovéto velké mezinárodní akci.

Již druhý den se představilo několik mladoboleslavských reprezentantů. A nejlépe si vedl Jiří Janovský v závodě na 50 metrů prsa – časem 31,37 si vybojoval krásné 20. místo a zároveň tak posunul hranice boleslavského oddílového rekordu. Den pak zakončily kraulové štafety a kvarteto Brůcha, Stránský, Hlinský a Pokorný se časem 1:57,64 umístilo na 44. pozici.

V dalších dnech se postupně představili všichni boleslavští plavci. V disciplíně 100 metrů volný způsob měla Mladá Boleslav silné zastoupení. Nejlépe si vedl Jan Hoferek, který se umístil na 21. místě v čase 58,6. Nutné je také zmínit velké nasazení a trpělivost smíšené kraulové štafety (Hoferek, Janovský, Krajová a Grulichová) na 4x50 metrů, jejíž rozplavba kvůli časovému skluzu odstartovala před půlnocí a doplavala několik okamžiků po začátku nového dne a celkově obsadila 50. místo časem 1:58,18.

Poslední den se boleslavští masteři představili v disciplíně 50 metrů VZ a 200 metrů prsa. Na 50 metrů VZ se z žen nejvíce dařilo Báře Mařanové (58. místo), mezi muži pak Jan Hoferek (22. místo). Na 200 metrů prsa a také celkově dosáhl nejlepšího umístění z boleslavské výpravy prsař Jiří Janovský, který si vyplaval obdivuhodné 15. místo.

Mladoboleslavští reprezentanti se se svými výkony mezi evropskými plavci rozhodně neztratili, načerpali mnoho cenných zkušeností do budoucna a na rozlučkových závodech se sezonou budou mít jistě co slavit.

RADKA KRAJOVÁ