O přestupu záložníka Ondřeje Zahustela, kterého podzimní výkony vynesly až do reprezentace, se po skončení podzimní části první ligy, nahlas spekulovalo. Od úterý je jeho přesun na Letnou jistotou.

Zahustel na podzim odehrál za Mladou Boleslav všech šestnáct zápasů a se sedmi góly byl druhým nejlepším střelcem týmu. Navíc si vysloužil také premiérovou pozvánku do reprezentačního áčka, za které nastoupil v přípravných zápasech v Polsku (1:3) a v Ostravě proti Srbsku, kde se jednou brankou podílel na výhře 4:1.

Opačným směrem pražský klub poslal rovněž na přestup Tomáše Přikryla s obráncem Lukášem Pauschekem, kteří na podzim hostovali v Dukle, respektive Bohemians 1905. Středočeský celek by měl mít podíl i na dalším případném přestupu čtyřiadvacetiletého fotbalisty. Sparta však zatím přestup nepotvrdila. Třiadvacetiletý Přikryl působil ve Spartě od ledna 2012 a letos v lednu odešel na hostování do Dukly. Stejně starý slovenský obránce Pauschek přišel na Letnou před dvěma lety, v týmu se však nedokázal prosadit a od loňského ledna nastupoval za Bohemians 1905.

Za kamarádem Řezníčkem
V brněnské Zbrojovce se podle zpráv z jejího vedení má na startu zimní přípravy hlásit sedmadvacetiletý záložník Tomáš Pilík, jemuž končí smlouva v Příbrami. „Je na devadesát procent hotovo. Jednali jsme s příbramským šéfem Starkou a Tomáš by měl Zbrojovku posílit," podotkl majitel brněnského klubu Václav Bartoněk.

Bývalý mládežnický reprezentant Pilík znamená pro Zbrojovku velké posílení. Na kontě má 201 startů v nejvyšší soutěži a za Příbram, kde s výjimkou půlroku v Ostravě strávil celou dosavadní kariéru, dal na podzim čtyři branky. V Brně vytvoří tandem s dalším příbramským hráčem Jakubem Řezníčkem, se kterým se dobře zná. „Moc bych ho ve Zbrojovce uvítal. Doufám, že to vyjde. Jde o výborného hráče, který umí dobře nacentrovat a zahrávat standardky," popsal brněnský snajpr Jakub Řezníček, který ho z Příbrami velmi dobře zná. „Jsme nejlepší kamarádi. Moje žena je sestřenice jeho přítelkyně. I vedení se mě na Tomáše ptalo a já ho vychválil," vysvětlil autor osmi podzimních prvoligových branek.