Šesté setkání bývalých mladoboleslavských fotbalistů v sobotu 18. listopadu 2023 mělo tradičně hojnou účast ve vynikající atmosféře. Organizátoři a účastníci tak zdařile navazují na památná setkání Astoňáků.

Někdejší fotbalisté klubu Aston Vila Mladá Boleslav se pravidelně scházeli a vzpomínali na svá fotbalová mládí od roku 1975 na popud Miroslava Ráci Brože, jenž je považovaný za zakladatele této tradice pokračující v současnosti. S takzvanými Astoňáky si chodili popovídat i jejich soupeři z Mladoboleslavského SK, přicházeli nejen bývalí hráči, ale i činovníci a věrní příznivci. Od roku 2017 se mladoboleslavští fotbaloví veteráni scházejí pod patronací současného vedení prvoligového FK Mladá Boleslav a z organizační iniciativy Jiřího Holakovského a Jiřího Korose. V každoročním pravidelnosti vynechali pouze rok 2020 z důvodu tehdejší covidové epidemie.

„Velice si vážím všech, kteří každý rok přijmou naše pozvání a přijedou zavzpomínat na historii mladoboleslavského fotbalu. Jsem rád, že se nám daří v této tradici datované od roku 1975 pokračovat," uvedl ředitel komunikace FK Mladá Boleslav Jiří Koros.

Dojemný příběh. Český fanoušek nakreslil obrázek Hallandovi. Norský zázrak mu do Luštěnic poslal odpověď!
Úžasný příběh. Maty nakreslil obrázek Haalandovi. Z Manchesteru přišla odpověď

Šesté setkání fotbalových veteránů začalo tichou vzpomínkou na kamarády, kteří se dnešních dnů již nedožili, a pokračovalo vítacím projevem Jiřího Holakovského, někdejšího hráče i dlouholetého činovníka mladoboleslavského klubu: „Stárneme, hoši, stárneme a proto si važme toho, že se ještě můžeme v takto hojném počtu jednou za rok sejít."

Součástí fotbalového setkání bylo tradiční pořízení společné fotografie na hlavní ploše Lokotrans Arény, chutný oběd s ještě chutnějším pivem a hlavně debaty přítomných účastníků, doplňované prohlížením a listováním v kronikách klubu, prohlížením tištěných materiálů, fotografii a dostupných relikvií v podobě dresů a teplákových souprav z dob minulých.

„Všichni jsme si vzájemně pochvalovali, že se po roce zase vidíme a že se jistě za rok zase sejdeme," radovali se z výtečné atmosféry hlavní strůjci populární akce Jiří Holakovský a Jiří Koros.