Utkání skupiny C Poháru UEFA FK Mladá Boleslav – AEK Athény se hraje dnes od 20.45 hodin na boleslavském Městském stadionu. Kdo si koupí vstupenku na toto utkání evropského poháru v předprodeji ve fanshopu v Havlíčkově ulici, nebo přímo před utkáním na hlavních pokladnách, dostane jako PRÉMII Z D A R M A vstupenku na poslední letošní ligové utkání Mladá Boleslav – Olomouc, které se hraje v neděli 9. prosince od 17 hodin.

Fanshop v Havíčkově ulici má otevřeno každý všední den od 15 do 18 hodin, což bez výjimky platí i pro středeční odpoledne, kdy se utkání Poháru UEFA hraje.

Utkání FK Mladá Boleslav - AEK Athény rozhodne, kdo si z těchto soupeřů uchová naději na postup do jarní fáze Poháru UEFA. Boleslavští fotbalisté hrají o historický úspěch na evropské scéně!

O tom, že postup zajímá i řeckého soupeře, svědčí zájem athénských fanoušků, kteří hodlají do Mladé Boleslavi dorazit v počtu asi devíti set. Střetnutí s vedoucím týmem ligy ze země úřadujících mistrů Evropy slibuje vrcholný zážitek fotbalového podzimu pro každého přímého účastníka.

AEK Athény po dvou remízových utkáních ve skupině C Poháru UEFA je na čtvrté příčce jako jeden ze tří dosud neporažených týmů, ale i jeden ze dvou účastníků bez výhry. Postupová naděje připadne vítězi. Když Boleslav vyhraje, má postup jistý. Jinak bude rozhodovat poslední kolo, ve kterém jede Boleslav do italské Florencie a AEK hostí Villarreal.

AEK Athény FC považuje boleslavský trenér Zdeněk Ščasný za nejsilnější řecký tým současnosti Svědčí o tom i jeho bezchybný vstup do řecké ligové soutěže A Ethniki Kategoria, kterou vede.

V předchozí sezoně boj o titul Athény prohrály s Olympiakos Pireus a umístily se na druhém místě tabulky před třetím Panathinaikosem Athény, loňským přemožitelem Mladé Boleslavi ve skupině Poháru UEFA.

V dresu AEK Athény FC přletí do města automobilů pětatřicetiletý brazilský útočník Rivaldo, který po letošním přestupu z Olympiakosu Pireuus podepsal v novém athénském působisšti kontrakt do roku 2009.

V mužstvu Athén hraje i řecký reprezentant Traianos Dellas, který čskou reprezentaci gólem v prodloužení nepustil do finále mistrovství Evropy v roce 2004.

V posledním ligovém kole zvítězilo mužstvo AEK Athény v Soluni nad místním Arisem 1:0 a nastoupilo v sestavě: Moretto – Alves, Papastathopulos, Dellas, Arruabarrena – Zikos, Kafes, Manduca (67. Júlio César), Kapetanos (46. Blanco), Rivaldo, Liberopulos (88. Azcárate). Po desátém kole řecké ligy vede AEK ligu s tříbodovým náskokem před Olympiakosem Pireus a Panathinaikosem.

Mladoboleslavské fotbalisty čeká hektický závěr podzimní části ať už v lize či Poháru UEFA. Po čtvrtečním vítězství ve Švédsku nad Elfsborgem 3:1 si vytvořili pro zbývající dvě pohárová utkání dobrou výchozí pozici pro postup.

V neděli však hráli velice náročné utkání na Strahově s vedoucím týmem ligové tabulky, Slavií Praha, nerozhodně 1:1, což za známých přehmatů rozhodčího Královce není výsledek vůbec špatný.

Není bez zajímavosti, že po utkání si trenéři Jarolím a Ščasný vzájemně pochválili úspěchy na mezinárodní scéně.
„Na úvod chci pogratulovat Karlovi k výsledkům a ke hře, jakou předvádí jeho mužstvo v Lize mistrů,“ byla první slova boleslavského trenéra Zdeňka Ščasného. Slávistický kouč Karel Jarolím oplatil svému kolegovi gratulaci: „Děkuji za slova uznání a blahopřeji Boleslavi k výsledku ve Švédsku a k šanci postoupit dál.“

Po utkání s Athénami čeká boleslavské fotbalisty další ligové kolo, kdy se na Městském stadionu v Mladé Boleslavi v neděli 9. prosince v 17 hodin představí mužstvo Olomouce. Pikantní na utkání bude navíc to, že trenérem Olomouce je Martin Pulpit, který před časem v Mladé Boleslavi působil a uvedl se tak do světa fotbalu.

Své putování základní skupinou Poháru UEFA skončí FK Mladá Boleslav ve čtvrtek 20. prosince v Itálii s Fiorentinou.

Náročný program fotbalistů FK Mladá Boleslav si vyžádal změněný režim. Ihned po příletu ze švédského Borasu se uchýlili Boleslaváci na soustředění do holovršského Penzionu Sparing, kde budou pohromadě až do utkání s Athénami.

Řekové přiletěli do Prahy včera ve 12 hodin a ubytovali se v kosmonoském hotelu Galatea. A to není překvapení. V Galatee totiž bydlel i tým Panathinaikosu Athény a jeho reference o úrovni poskytovaných služeb zřejmě rozhodly, že AEK Athény zvolil stejný způsob.

Včera absolvovalo vedení jejich týmu od 18.30 hodin předzápasovou tiskovu konferenci, pak se uskutečnil od 19 hodin trénink mužstva na ploše Městského stadionu. Ještě před řeckým týmem absolvovali předzápasový trénink i boleslavští fotbalisté. Ti by měli kromě dlouhodobě zraněných nastoupit v kompletní sestavě, i když si z utkání se Slavií mnozí přivezli šrámy – nejvíce Matějovský. Do utkání by měli být všichni v pořádku.

Nastoupit už může i Tomáš Sedláček, jenž měl stop na jedno pohárové utkání, které si vybral při střetnutí se švédským Elfsborgem.

Samostatnou kapitolou jsou řečtí fanoušci, přestože řecká strana ujišťuje, že nejde o žádnou agresivitu, ale že jsou při povzbuzování jen hodně hluční. A to by při předpokladu, že se jich do Boleslavi chystá skoro tisícovka, mohlo znamenat, že by boleslavské fandy, pokud se nedostaví v hojném počtu, mohli překřičet.

Vedení klubu FK Mladá Boleslav i samotní hráči si velmi přejí, aby bylo plné hlediště a aby boleslavští příznivci právě v tomto důležitém duelu prokázali jako už mnohokrát v minulosti, že dokážou svému mužstvu pomoci.

To také potvrdil i sportovní ředitel FK Mladá Boleslav Zdeněk Kudela: „Více než kdy jindy bude divácká přízeň pro naše hráče velice důležitá. Řečtí fanoušci jsou opravdu hluční, dokáží své hráče vyhecovat, a proto je důležité, abychom v domácím prostředí měli diváky v zádech. Jedná se o klíčové utkání v boji o postup, soupeř je velice kvalitní, naši hráči jsou připraveni odevzdat maximum. Bude to svátek fotbalu, a tak věříme v plné hlediště.“
V sestavě FK Mladá Boleslav se neobjeví čerstvá posila Jiří Mašek, který se po deseti letech působení v jiných klubech vrátil do mateřského oddílu. Po peripetiích se zasláním transfer karty z UEFA nemohl být Mašek dopsán na pohárovou soupisku. Své první minuty si odbyl v utkání na Slavii, připraven bude pochopitelně na další prvoligový duel s Olomoucí.

V boleslavské brance nastoupí opět Petr Pižanowski, který dokázal plně nahradit brankářskou jedničku Miroslava Millera. Jeho výkony jak v pohárovém utkání v Borasu proti Elfborgu, tak v prvoligovém střetnutí na Strahově se Slavií byly vynikající. Dobře zmapovaný řecký fotbal má i trenér boleslavského týmu Zdeněk Ščasný. Ten byl nedávno koučem slavného řeckého týmu Panathinaikos Athény.

Boleslavská sestava se proti AEK Athény zřejmě nebude příliš lišit od té, která vyrukovala na strahovském stadionu proti Slavii.

Na utkání Poháru UEFA FK Mladá Boleslav – AEK Athény mají rodiče hráčů mládežnických týmů registrovaných v FK Mladá Boleslav možnost koupit si vstupenku za zvýhodněnou cenu 240 Kč v předprodeji, který bude probíhat ještě dnes od 10 do 16 hodin na ekonomickém úseku boleslavského fotbalového klubu v přízemí objektu jižní tribuny Městského stadionu.