Některé dobré příležitosti vprvním poločase, ať už Táborského, nebo Matějovského, neskončily přesnými střelami. I ve druhém poločase domácí měli více ze hry, ale znovu vútočné fázi chyběla přesná finální přihrávka a přesná střela. Když už se schylovalo kbezbrankové remíze, už vnastaveném čase hosté zbrejku Jankovičem získali nečekané vítězství.

Pověst, která Palermo předcházela, učitě hosté nepotvrdili a rozhodně byli kporažení. Boleslav však především díky své střelecké nemohoucnosti odvetě odjede sjednogólovým mankem.

Branka: 90+1. Jankovič. Rozhodčí: Kinhöfer - Scheppe, Borsch (všichni Něm.). ŽK: A. Mendy, Sedláček - Zaccardo, Amauri, Tedesco, Diana. Diváci: 4110.

Mladá Boleslav: Mladá Boleslav: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic, Hrdlička - Sedláček, Mendy (68. Kalina), Rajnoch, Matějovský - Kysela, Táborský(88 Řezníček)

Palermo: Agliardi - Diana, Barzagli, Rinaudo, Zaccardo - Jankovič, Migliaccio, Tadesco (87. Simplicio), Bresciano (69. Carvalho)- Brienza (59. Caserta), Cavani.

Palermo, které v předminulé sezoně z Poháru UEFA vyřadilo i Slavii, tak má blízko k postupu přes další český tým.

Domácí věřili, že je letošní premiéra na evropské scéně vysvobodí z rozpačitého vstupu do domácí soutěž, kde z úvodních šesti výher získali jediné vítězství. Trenér Zdeněk Ščasný, který dnes začal třetí týden vlády na mladoboleslavské lavičce, zkusil svůj tým probudit i třemi změnami v sestavě oproti nedělnímu utkání s Mostem a také přechodem na zbrusu nové rozestavení 3-4-3.

Mladá Boleslav se neúnavně tlačila před branku Palerma, v níž chyběla zraněná jednička Fontana, ale obrana sicilského týmu, opírající se o dva loňské mistry světa Zaccarda a kapitána Barzagliho, většinu útoků v úvodu snadno odvracela. Pátý tým loňského ročníku Seria A dnes svým defenivním pojetím dával najevo, že pro něj je hlavní prioritou neinkasovat a když se k tomu přidala toporná snaha domácích, byla výsledkem poměrně nezáživná podívaná. Domácí diváci jen mohli vzpomínat na loňské strhující pohárové bitvy a třeba nad výhru nad Marseille.

Palermo paradoxně poprvé ohrozilo branku, míč se po Sedláčkově odkopu kuriózně odrazil od Brienzy a doskákal kousek vedle tyče. Boleslav pak trpělivě bušila do defenzivní hráze soupeře a těsně před poločasem se přece jen dostala do dvou šancí: ale aktivní Táborský nejprve po zpětné nahrávce Mendyho přestřelil branku, pak Táborský s Matějovským připravili výbornou pozici pro Mendyho, který však deset metrů od branky uklouzl a míč vůbec netrefil.

Domácí útočník Táborský se v posledním ligovém utkání do základní sestavy nevešel, ale dnes chtěl Ščasnému ukázat, že jej opomíjel neprávem. Dvaadvacetiletý ofenzivní hráč i po přestávce hýřil aktivitou a byl pro Palermo jednoznačně největší hrozbou. Tři minuty po poločase po zaváhání obránců soupeře vystřelil jen do nohou gólmana Agliardiho, vzápětí důrazně připravil o míč Dianu a po jeho samostatné akci kapitán Matějovský z dobré pozice zamířil vedle. Znovu tak potvrdil, že se do výborné loňské formy dostává jen pomalu.

Pasivní Palermo v hlubokém bloku čekalo na vlastní polovině a i za cenu žlutých karet brzdilo domácí nevýrazné pokusy o ofenzivu. Naopak boleslavský brankář Miller byl téměř bez práce, poprvé na něj vyslal nepříliš nebezpečnou přímou střelu střídající Brazilec Amauro.

Ten minutu a půl před koncem zahrozil mnohem víc, když se k němu po nepřehledné situaci odrazil míč a jeho ránu zblízka reflexivně vytáhl Miller. Palermo jako by v úplném závěru ožilo a vycítilo, že domácí už nejsou tolik koncentrovaní. Chvilková nepozornost se opravdu vymstila v první minutě nastaveného času. Zaccardo bleskově unikl po levé straně, poslal centr na vzdálenější tyč a srbský vicemistr Evropy do 21 let Jankovič zblízka křížnou střelou zajistil svému týmu výbornou pozici do odvety.