Středomořský kyperský ostrov je nejvyhledávanějším místem českých klubů a na počátku února tam sehraje dvě přípravná utkání i reprezentace České republiky. Ne všichni však odlétají do teplých krajin, dokonce pět ligových klubů absolvuje celou zimní přípravu ve středoevropských podmínkách.

Boleslavští fotbalisté odlétají v sobotním večeru 19. ledna a vrací se v sobotu 2. února. Ovšem bez Rajnocha, který na Kypru zůstane ještě pár dalších dnů s českou reprezentací.

Boleslaváci měli na Kypru soustředění i v předchozích dvou zimách a pokaždé jim tamní pobyt pomohl k výtečné jarní formě. Proto věří, že to vyjde i do třetice.

Na rozdíl od předchozích dvou let, kdy trénovali v Ayia Napa, tentokrát budou ubytovaní v Larnace, kde budou i trénovat a odehrají dvě ze čtyř mezinárodních utkání.

Kypr si k vyladění herní formy zvolilo celkem šest českých prvoligových klubů (Teplice, České Budějovice, Mladá Boleslav, Liberec, Viktoria Žižkov a Jablonec). Všechny se tam dokonce v pěti dnech od 28. ledna do 1. února sejdou.

Boleslavští na Kypr odletí ze všech nejdříve, dokonce budou první ze všech prvoligových klubů, které se vydají na jih. Naopak nejpozději se z tepla do Česka vrátí jablonečtí fotbalisté, i ti si pro svůj herní kemp vybrali Kypr.

Druhou nejoblíbenější destinací pro české fotbalisty je Turecko, kam téměř ve shodném termínu odletí tři kluby (Ostrava, Brno, Plzeň). Za teplem letí i Slavia Praha, která bude deset dnů v Dubaji, a Sparta Praha, ta si naplánovala necelé dva týdny ve Španělsku. Ve středoevropském klimatu zůstane pět českých prvoligových klubů.