Boleslavští fotbalisté dokázali zvítězit ve Zlíně 2:0 a dále atakují čelo tabulky. Zvláště proto, že obě pražská “S“ svým soupeřům podlehla. Stý zápas trenéra Dušana Uhrina ml. v lize se jeho svěřencům vydařil a navíc se Pecka vstřeleným jedenáctým gólem posunul do čela tabulky střelců.

Už v prvním poločase měla Boleslav dvě šance na vstřelení branky, ale Sedláček ani Matějovský neuspěli. Domácí mohli jít do vedení těsně před poločasem, ale sólo Šmahaje vychytal podobně jako v Kladně brankář Miller.

Impuls k výhře dala branka v 53. minutě. Matějovský poslal do šance kanonýra Pecku, kterému se snažil zmařit příležitost brankář Zlámal pádem pod nohy, ale elitní střelec lobem k protější tyči nasměroval hosty k vítězství.

Boleslav po Peckově gólu takticky držela jednobrankový náskok a domácí do tlaku nepustila.

Zasloužený triumf na zlínském stadionu potvrdil střídající Rolko, který po pár vteřinách pobytu na hřišti uháněl k sólovému nájezdu po přihrávce Kysely a nezaváhal.

Kouče Uhrina výhra v jeho stém utkání v lize viditelně potěšila: „Poprvé jsem vyhrál ve Zlíně a proto jsem šťastný. Věděli jsme před utkáním, jak hrály Sparta i Slavie a jsem proto rád, že jsme se jim přiblížili.“

Také kanonýra Luboše Pecku prohry Sparty a Slavie motivovaly, stejně jako jeho spoluhráče. „Výhra je pro nás obrovskou vzpruhou. Dotáhli jsme se na čelo a bojujeme dál,“ řekl po utkání Pecka.

Není bez zajímavosti, že Boleslav se po týdnu do Zlína vrátí. Bude jí tam čekat čtvrtfinále Českého poháru a tým z města automobilů se netají tím, že by rád postoupil do dalšího kola. Ještě před tím však Boleslav čekají Teplice.