Hosté dorazili do Mladé Boleslavi s ex-boleslavskou brankářskou dvojicí. Při zranění Tomáše Grigara se do hostující branky postavil Jakub Diviš, záda mu kryl Jan Šeda. A Diviš už po čtvrt hodině hry inkasoval, když si na zakroucený přímý volný kop Jakuba Rady naběhl do vápna Mebrahtu a hlavou otevřel skóre. Boleslav dál Teplice tlačila, ale po zbytečném rohu, kdy se brankář Vejmola nedohodl se stoperem Chalušem, poslal míč z rohového kopu nešťastně za záda vlastního brankáře svým druhým vlastním gólem v sezoně Tomáš Přikryl. Domácí mohl poslat zpět do vedení před koncem poločasu opět Mebrahtu, ale jeho průnik z pravé strany dokázal Diviš zlikvidovat.


Co se nepovedlo Mabrahtovi na konci poločasu prvního zvládl boleslavský kapitán Matějovský z kraje toho druhého. Do vápna odcentroval míč opět Jakub Rada a boleslavský záložník předskočil jednoho ze stoperů a nejspíš podrážkou dostal míč do branky. Hosté sice proti způsobu vstřelení branky protestovali, ale výsledkem byla pouze žlutá karta pro jejich brankáře.


Teplice ale po inkasované brance ožily. Nejprve pálil mimo po Fillově přiťuknutí Vaněček, pak sám Fillo pálil těsně mimo a v obrovské šanci opět Filla vychytal na brankové čáře Vejmola. Boleslav se s postupem času zatáhla, zatímco hosté se tlačili za vyrovnáním. To se jim mohlo vymstít dvanáct minut před koncem, kdy se Diviše řítil sám Mebrahtu. Místo zakončení ale ještě zvolil zasekávačku ve vápně a s následnou střelou už si Diviš poradil. Definitivní rozuzlení pak přišlo minutu před koncem. Po rohovém kopu se dostal k míči Vondrášek a vyrovnal na konečných 2:2.

Daniel Šmejkal, trenér Teplic: „Nepovedl se nám první poločas, i když jsme prvních pět minut začali aktivně, ale pak nás domácí jasně přehrávali ve středu hřiště a dominovali. My jsme se prosadili ze standardky, ale během prvního poločasu byli domácí prostě lepší. Do druhého poločasu jsme vystřídali, hráli jsme dobře, ale udělali jsme jednu chybu a Boleslav ji potrestala. Pak už jsme hráli trochu vabank, měli jsme tři šance, Boleslav dvě a v závěru se k nám v devadesáté minutě přiklonilo štěstí. Hráli jsme na hřišti silné Boleslavi, dvakrát jsme prohrávali a dvakrát jsme vyrovnali – takže jsme s bodem spokojeni.“

Dušan Uhrin, trenér Mladé Boleslavi: „Ani nemusím říkat, že jsem zklamaný z výsledku utkání, protože jsme v prvním poločase kontrolovali hru. Věděli jsme, že Teplice mají dobré standardky, jejich bránění jsme se věnovali více než normálně, a pak dostaneme dva góly z rohu. Na hřiště jsme v závěru poslali záměrně vysoké hráče a domníval jsem se, že právě standardky zvládneme. Ale opakovaně jsme to nezvládli. Máme málo bodů, situace je vážná – víme o tom, hráči o tom vědí, ale snažíme se je nedostávat ještě pod větší tlak, než jsou. Svazuje je nervozita, ačkoliv je nabádáme k ostražitosti během celého zápasu. Po vedoucím gólu jsme se zbytečně zatáhli a neudrželi balón ve středu hřiště. Z toho pak přišel zbytečný roh a dostali gól. Musíme se z toho prostě nějak vyhrabat. Situaci nechť vyhodnotí vedení, já si myslím, že týmu mám pořád co dát. Kdybych si myslel, že ne, tak odstoupím.“

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 2:2 (1:1)


Branky: 16. Mebrahtu, 48. Matějovský – 23. vlastní, 89. Vondrášek. Rozhodčí: Marek. ŽK: 2:1. Diváci: 2477.
Boleslav: Vejmola – Fleišman, Stronati, Chaluš, Pauschek – Přikryl, Rada, Hubínek, Matějovský (75. Takács), Chramosta (80. Fabián) – Mebrahtu (85. Magera).
Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Král (78. Červenka), Kučera – Fillo, Trubač (46. Soungole), Hyčka (82. Vošahlík) – Vaněček.