V prvním poločase si více šancí vypracovala Mladá Boleslav. Hned zkraje zápasu dokonce Mebrahtu dostal míč do ostravské sítě, ale podle verdiktu pomezního sudího Pelikána byl útočník hostí v ofsajdu. A o pár chvil později vystrašil novou brankářskou jedničku v ostravské brance Pauschek, jenže neměl srovnaná mířidla.

Baník kontroval Barošem, ovšem ostravskému kapitánovi se v nadějné šanci nepodařilo trefit branku, takže první radost si v sobotním odpoledni mohli užít mladoboleslavští fotbalisté, konkrétně Migazov, který nejdřív prokličkoval středem ostravské obrany, aby následně s notnou dávkou štěstí dostal míč obloučkem přes Šustra.

Baník se dlouhé minuty nemohl dostat prakticky ani na dostřel mladoboleslavské branky, až v závěru Stáňa zaběhl za obranu, ovšem na povedený centr nakonec nedosáhl, takže z možná nadějně vypadající akce prakticky vůbec nic nebylo.

Po změně stran se obraz hry změnil, ale na rozdíl od Středočechů se Baník ke gólu nedopracoval, byť kapitán Baroš se hned dvakrát dostal do vyložených šancí, ovšem ani jednou bránu netrefil. A podobně se vedlo i střídajícímu Poznarovi, který z výhodné pozice přestřelil mladoboleslavskou branku.

Ostravané získali po dvou rychlých žlutých kartách brankáře Agajeva v poslední čtvrthodině utkání i možnost zahrát si v početní výhodě, jenže ani to jim k vyrovnání či dokonce obratu ve skóre nepomohlo.

Hosté se ve druhém poločase více méně jen bránili, přesto měli v závěru možnost vedení zvýraznit, avšak Mebrahtovi v brejku nebylo přáno. Ostravanům však tohle pranic nepomohlo, zůstávají na osmi bodech a podvanácté za sebou v prvoligové sezoně nevyhráli. Vítězové poskočili už na devátou příčku.

FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Branka: 14. Mingazov. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Horák. ŽK: Sus, Hrubý - Mingazov, Takács, Agajev. ČK: 75. Agajev (Ml. Boleslav). Diváci: 5505.

Baník: Šustr - Pazdera, Pokorný, Azackij, Morgan - Šindelář (63. Mičola) - Sus (74. Poznar), Hrubý, De Azevedo, Stáňa (46. O. Šašinka) - Baroš. Trenér: Kučera.

Boleslav: Agajev - Pauschek, Chaluš, Magera, Fleišman - Takács, Rada - Přikryl (77. Vejmola), Mingazov (69. Chramosta, 90. Ljovin), Fabián - Mebrahtu. Trenér: Uhrin ml.

Očima trenérů

Radim Kučera (Ostrava): „Situace je kritická, doma body nesbíráme a navíc jsme dnes ještě prohráli. Pro mě je to až nepochopitelné, vůbec nevím, z čeho to vyplynulo. Čekal jsem, že kluci budou aktivní, jenže zpočátku bylo všechno špatně. Všude byli pozdě, neměli odražené míče. Po poločasové bouřce v kabině přišlo rapidní zlepšení, ale po tom, když jsme nedali tři gólové šance, jsme logicky prohráli a situace se s námi nevyvíjí dobře.“

Dušan Uhrin ml. (Ml. Boleslav): „V první půli jsme byli, troufám si říct, jasně lepší. měli jsme ale dát víc branek, i když hned z kraje utkání jsme dali gól, který ale pro údajný ofsajd neplatil. Nevím, neviděl jsem to přesně, takže to nebudu hodnotit. Naopak ve druhé půli jsme trošinku vypadli z rytmu, neudrželi jsme balóny uprostřed hřiště a soupeř nás zatlačil. Paradoxně jsme pak hráli líp v deseti než v jedenácti. Ovšem to, co předvedl náš gólman, byla strašná chyba. Nechal se unést diváky, za což dostal druhou žlutou kartu. Ale naopak ta první žlutá v jeho případě… Budu se muset na to podívat, myslím si, že před ní byl dvoumetrový ofsajd, což reklamoval. A za to byl potrestán. Přesto to budeme muset interně řešit.“