První poločas vyšel lépe Středočechům. Domácí tým se vůbec nedostal k ohrožení branky Jana Šedy, naopak hosté hned dvakrát zahrozili. Tvrdou ránu Nikolaje Komličenka z velké dálky vytěsnil dvacetiletý gólman Andrei Vlad.

Velikou šanci měl po brejkové akci a centru Murise Mešanoviče Pavel Bucha, který si seběhl na bližší tyč a hlavou míč jemně usměrnil, zadní tyč minul jen o kousek.

První slibnou šanci na straně domácího FCSB měl až po přestávce Ionuț Vînă, který po narážečce s Florinem Tănasem střílel z úhlu po zemi na bližší tyč, Šeda byl pozorný. Na druhé straně potom v nadějné protiakci přebral balon od Buchy Tomáš Ladra, ale přízemní ranou minul branku.

Dvacet minut před koncem se opět připomněla největší hvězda v kádru Bukurešti. Talentovaný Florinel Coman protáhl Šedu povedenou střelou, proti které se boleslavský brankář blýskl parádním skokem.

Na souboj Comana s Šedou došlo o pár minut později znovu a opět byl úspěšnější muž mezi boleslavskými tyčemi, když vyrazil bombu talentovaného Rumuna z nějakých deseti metrů.

V té době už Boleslav tahala za kratší konec a vpřed se dostávala jen ojediněle. Dva slibné náznaky měli postupně Mešanovič a Komličenko, ani v jenom případě se ale přes obranu soupeře nedostali, zadáci rumunského týmu vždy na poslední chvíli zasáhli a nepustili balon za svá záda.

Následně přežil český tým klinickou smrt. Coman si přehodil balon přes Antonína Křapku a vypálil. Šeda opět vyrazil, jenže znovu jen ke Comanovi, načež se míč přes Łukasze Gikiewicze vrátil před branku, střílející Ionuţ Panţîru ale svůj pokus jen otřel o břevno.

Polský forvard Gikiewicz mohl už v nastaveném čase ohrozit boleslavskou branku, jenže hlavičkou po centru zprava mířil jen do Šedových rukavic. V závěru nastavené čtyřminutovky se znovu připomněl Coman, jeho ránu srazila obrana na roh.

Utkání tak žádný gól nenabídlo a před odvetou na půdě Mladé Boleslavi je vše otevřené. Vítěz tohoto dvojutkání se v dalším kole utká s lepším týmem z dvojice FK Ventspils (Lotyšsko) a Vitória SC Guimarães (Portugalsko). Lepší výchozí pozici má po prvním duelu portugalský celek, který na hřišti soupeře vyhrál jasně 3:0.

Michal KONVALINA