Za hosty sice otevřel skóre tečovanou střelou kapitán Zapletal. Po necelé půlhodině to stejný hráč při hašení vlastní ztráty přehnal s důrazem na Karafiáta a od rozhodčího viděl rovnou červenou kartu. Už v poločase držela sestava favorita obměněná oproti ligové výhře v Budějovicích více než z poloviny vedení 2:1.

Dvakrát, z toho jednou z penalty po sražení Solomona, se prosadil bahrajnský útočník Júsuf Hilál. Na poslední půlhodinu pak přepustil místo Pulkrabovi, ten spolu s Poulolem vítězství zvýraznili. Ještě za stavu 2:1 Jawo potvrdil nepsané pravidlo, že faulový hráč by neměl zahrávat pokutový kop, když jej u tyče vychytal gólman Krynskyi. Udeřilo ovšem hned z následného rohu. Poslední slovo měl v nervóznějším závěru náhradník hostů Slaměna.

Trenér Boleslavi Marek Kulič označil utkání za klasické pohárové. „Proti běhavému soupeři byl začátek z naší strany velmi špatný. Naštěstí se nám podařilo nepříznivý vývoj otočit a jsme rádi, že jsme postoupili a že se nikdo nezranil, protože se hrálo docela od podlahy," řekl s tím, že hráči v závěru nedůslednostmi v defenzívě zbytečně hazardovali s jasným vedením.

„Soupeř se dostal snadno do vedení, hodně běhal a napadal nás, nesbírali jsme balóny a netrefovali se, čímž jsme sami sebe dostávali pod tlak," popisoval komplikace v utkání autor čtvrté branky Matěj Pulkrab. „Klíčové bylo, že jsme do poločasu stihli otočit nepříznivý stav," oddechl si.

FK Mladá Boleslav – 1. SK Prostějov 4:2 (2:1)

Branky: 39. a 45+3. z pen. Hilál, 73. Poulolo, 87. Pulkrab – 17. Zapletal, 88. Slaměna. Rozhodčí: Ulrich. ŽK: 0:4. ČK: 29. Zapletal (Pr.). Diváci: 516.

Mladá Boleslav: Mikulec - Kadlec (75. Fulnek), Karafiát, Poulolo, Suchomel - Kubista, Mareček (58. Matějovský) - Kušej, Ladra (70. Jawo), Solomon (70. Mašek) - Yusuf (58. Pulkrab).

Prostějov: Krynskyi - Bolf (68. Bartolomeu), Gabriš, Spáčil, Elbel (46. Látal) - Moučka (64. Koudelka), Zapletal, Macháček, Šimek (46. Slaměna) - Cienciala, Silný (63. Jaroň).