Středočeši si neporadili s hustým sněžením a mrazem, na severu nevyhráli už dlouhých deset let. Zatímco v zimě jmenovaný trenér liberecké party David Holoubek mohl oslavit na lavičce Slovanu po úvodní porážce 0:2 na Spartě první ligovou výhru, parta Dušana Uhrina čeká na úspěch dál.

Hrálo se ve velmi těžkých podmínkách, za téměř trvalého sněžení. Rozhodčí Nenadál rozhodl o tom, že se zápas odehraje, až půl hodiny před výkopem. Ve druhé půli i tak musel duel přerušit, aby se mohl odklidit sníh z plochy. Domácím seděl povrch lépe. „Nebyli jsme tak důrazní jako Liberec, o kterém jsme to věděli. Šel větší bojovností za výhrou a byl lepším týmem,“ uznal Dušan Uhrin, kterého den po utkání vedení boleslavského klubu odvolalo.

Do branky postavil slovenského debutanta Polačeka, jehož Boleslav získala minulý týden z polského Lubinu. Gólmana v první půli zaměstnala nejvíc dalekonosná pumelice Coufala, ale s tou si ještě poradil.

Rozhodující moment přinesla až 61. minuta, kdy Liberečtí využili svůj čtvrtý rohový kop ke skórování. Po centru se míč trochu náhodně dostal k Pulkrabovi a ten nedal Polačekovi naději – 1:0. „Přišla šance v základu a doufám, že jsem ji chytil za pačesy,“ usmíval se nadějný útočník Liberce, který oslavil svůj svátek Matěje ideálně.

Boleslav se sice ve zbytku utkání snažila, ale do pořádné šance ji domácí obrana nepustila. Snad jen Ladru, který hledal centrem Přikryla, ale ten se míče nedočkal, obrana zakročila.

„Škoda, že jsme neuhráli aspoň bod. V Liberci jsme sice měli jedinou pološanci, ale domácí také moc střel neměli. Minule s Karvinou jsme byli jasně lepší my a nezískali jsme ani bod. Nicméně Liberec vyhrál spravedlivě,“ nekličkoval Uhrin.

Je mu jasné, že situace je dál špatná, mužstvo se drží jen kousek nad sestupovými vodami. „Jsme bezradní v útoku, chybí nám důraz a chuť udělat něco navíc. Musíme se dát hlavou dohromady a udělat vše pro to, abychom situaci otočili,“ burcuje kouč.

To jeho protějšek David Holoubek si první výhry v Liberci užíval. „Přenesli jsme do utkání výkon z druhého poločasu na Spartě, hráli dobře. Jsme spokojeni, hráli jsme na velice těžkém terénu a s kvalitním soupeřem. Pokud chceme pomýšlet na vyšší příčky, musíme zvládat domácí utkání,“ měl jasno Holoubek.