Šest let strávených v Mladé Boleslavi bylo pro mě moc hezkých. Byl jsem tu rád a spokojený,“ vzkázal při svém odchodu.

Pětatřicetiletého, bezmála dva metry vysokého čahouna čeká v Brně zcela nová výzva. V nejvyšší české soutěži dosud nastupoval pouze za dva kluby – vedle ostravského Baníku, ve kterém fotbalově vyrostl, právě jen za Mladou Boleslav. Ve středočeském městě už dokonce strávil nejdelší část své kariéry, během šesti sezon nastoupil ke sto třiceti ligovým zápasům. Vstřelil v nich 35 gólů.

Druhý nejstarší člen Weberova kádru zavěsil v uplynulém ročníku sice pouze třikrát. V nejslavnější sezoně ale dokázal jako zatím poslední boleslavský fotbalista pokořit dvoucifernou hranici, v ročníku 2015/2016 se čtrnácti přesnými zásahy řadil mezi čtyři nejlepší kanonýry soutěže. Ve stejném roce si navíc s Boleslaví podruhé ve své kariéře sáhl na trofej pro vítěze Českého poháru.

„Své působení v Mladé Boleslavi hodnotím jen pozitivně,“ ohlédl se Magera a navázal: „Kluci v kabině byli oukej, vždy mě brali a já mohl na oplátku poradit mladším. Hráli jsme většinou v první polovině tabulky, prali se o poháry, jen škoda, že jsme se ani jednou nedostali do základní skupiny Evropské ligy,“ zmínil.

Nyní se rozhodl spojit svou budoucnost s Brnem, které v uplynulé sezoně sestoupilo do druhé ligy. V moravské metropoli se upsal na dva roky.
„Děkuji mu za všechno, co pro Mladou Boleslav udělal. Pevně věřím, že se časem vrátí třeba v jiné než hráčské pozici. Vnímal jsem, že byl vždy důležitým článkem týmu na hřišti i v kabině, a projevoval se jako skvělý kluk a charakterní sportovec,“ rozloučil se s hráčem prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek.