Situace z první poloviny týdne, kdy kvůli panujícím až patnáctistupňovým mrazům Fotbalová asociace s jednodenním předstihem odvolala čtvrtfinalový duel MOL cupu mezi Boleslaví a Ostravou (odehraje se 14. 3.), se o víkendu s největší pravděpodobností opakovat nebude. Naznačuje to i zpráva z oficiálních stránek HET ligy, podle kterých byla ve čtvrtek v ohrožení pouze páteční utkání na Bohemce a sobotní v Ostravě.

Naději na konání zápasu, v němž Boleslav poprvé povede nový kouč Jozef Weber, posilují i předpovědi počasí. To na nejbližší dny slibuje oteplování, v sobotu už s denními teplotami okolo nuly či mírně nad.

„Pokud nebudou klimatické podmínky nevyhovující, není důvod utkání odkládat,“ uvedl Jiří Koros, manažer komunikace pořádajícího klubu, k vyhlídkám na odehrání utkání s úřadujícím mistrem. „Nejde jen o stav plochy ale i silný mráz, který by jistě neprospěl hráčům a jejich výkonu. Zároveň by jistě ovlivnil diváckou návštěvu,“ zopakoval argumenty znějící už při odložení pohárového souboje.

Stav trávníku, pod kterým mají v Mladé Boleslavi od 4. února zapnuté vyhřívání, správa stadionu hlídá několikrát denně. Kontrolu způsobilosti provádí před každým zápasem i zástupce svazu.

„Samotný trávník, přestože v tomto měsíci není vegetace a extrémní počasí dělá své, je dobrý. Není to však jediný aspekt k tomu, aby se hřiště uznalo způsobilé k utkání,“ upozornil Jiří Koros.

Vedle očekávaného zvýšení nákladů spojených s vytápěním hřiště přináší mrazivé počasí určitá omezení do přípravy mužstva, které musí vzít pro své tréninky za vděk i hřištěm s umělým trávníkem.