Hlučín – Mladá Boleslav 1:5

Překvapení se nekonal. Mladá Boleslav hladce přešla přes Hlučín do další fáze Poháru České pošty. O svém povinném vítězství rozhodli Středočeši už na začátku zápasu, kdy si vypracovali dvougólový náskok.
Ve 4. minutě uvolnil Štajner Ščuka a ten nekompromisní ranou do šibenice otevřel skóre. Středočeši byli při chuti, ve 12. minutě nechal Juráka vyniknout Jeslínek. Po čtvrthodině se skóre měnilo znovu, k velkému sólu se nadechl Štípek, prošel až do vápna, kde ho sundal Malchárek a sudí Mikel bez rozpaků nařídil penaltu, kterou fotbalový básník Štajner po vzoru Antonína Panenky proměnil – 0:2 a bylo prakticky o výsledku rozhodnuto, favorit utekl až na rozdíl čtyř gólů. Za Hlučín se nádherně trefil z trestného kopu František Hanus, když snižoval na 1:4. Poslední slova měla čerstvá posila Boleslavi Pavel Šultes, který upravil na konečných 1:5, neboť v samotném závěru neproměnil penaltu František Hanus, jenž byla nařízena za faul na jeho bratra Martina. „Pomohly nám dva rychlé góly, zápas jsme tak od začátku kontrolovali. V klidu jsme mohli prostřídat sestavu a některým hráčům ulevit," shrnul trenér Mladé Boleslavi Ladislav Minář. „Do utkání jsme vstoupili s velkým respektem a soupeři jeho roli ulehčili. Za stavu 0:3 jsme dvě velké šance, ale zápas se nám zdramatizovat nepodařilo. Boleslav vyhrála zaslouženě," řekl Petr Samec, kouč Hlučína.

Branky: 71. F. Hanus – 4. Ščuk, 15. Štajner, 28. Jeslínek, 53. Ščuk, 74. Šultes. Rozhodčí: Mikel. ŽK: Heinik, Štefek (H).
Hlučín: Jurák – Polášek, Štefek, Heiník, Malchárek – Mucha (72. Hudeczek), F. Hanus, Lukáš (46. Váňa), Ondrušík – M. Hanus – Ptáček (56. Ambrož).
Boleslav: Diviš – Bořil, Smejkal, Kúdela, Fabián – Štípek, Brunclík, Ščuk (56. Eliáš) – Štajner (46. Šultes), Jeslínek, Chramosta (46. Štohanzl).