Boleslav naposledy prohrála ve Zlíně 22. října 2005 a v neděli večer potvrdila, že se jí na Letné daří.

Hned ve 2. minutě vstřelil Ekpai vedoucí gól. Na zadní tyči zapomenutý nigerijský záložník se prosadil po centru Diopa. Autor vedoucí branky pak našel v šestnáctce Mladé Boleslavi Mehanoviće. Jeho pokus vytěsnil brankář Agajev pouze nad sebe, nebezpeční vzápětí zažehnal stoper Stronati.

Ševci byli dál lepší. Po rohu Holzera pohotově zakončoval Traore, Diop zase po Ekpaiově centru střílel z úhlu vedle. Mladá Boleslav zahrozila až po čtvrt hodině hry. Chytrý pokus Přikryla ovšem vyrazil pozorný brankář Zlámal.

Středočeši dlouho nijak nebezpeční nebyli, přesto ve 24. minutě nečekaně udeřili. Po nákopu Fleišmana a zaváhání stopera Gajiće uklidil balon do sítě nepokrytý Přikryl.

Než se domácí hráči vzpamatovali, slavila Mladá Boleslav podruhé. A znovu přišla branka ze vzduchu. Po standardní situaci Rady skóroval nikým nehlídaný stoper Chaluš.

Pro devatenáctiletého mládežnického reprezentanta to byla druhá ligová branka v kariéře. Drtivou mladoboleslavskou osmiminutovku završil Mebrahtu. Australský forvard zakončil svůj únik střelou na zadní tyč. Brankář Zlámal neměl šanci zasáhnout.

Ševci přispěchali s bleskovou odpovědí, sudí Julínek ale branku Ekpaie kvůli ruce neuznal a domácímu hráči navíc udělil žlutou kartu.

Domácí dál útočili, snažili se, ale zároveň museli být neustále na pozoru. Středočeši totiž podnikali rychlé výpady a byli nebezpeční. V 55. minutě měl další gól na kopačce Přikryl, ale Zlámal spoluhráče podržel.

Účastník Evropské ligy se snažil, ale na obrat neměl. Boleslavští hráči ve druhé půli v klidu kontrolovali hru i náskok. Čtvrthodiny před koncem navíc podruhé v zápase skóroval Mebrahtu. Australský forvard v závěru završil hattrick a bylo hotovo.

Kouč Páník sice za nepříznivého stavu postupně poslal do hry Jiráčka, Železníka a Džafiće, ševci ale pořádnou šanci neměli. Jenom Diop hlavičkoval po centru Ekpaie vysoko nad. Více toho hráči Fastavu po změně stran neměli.

Mladá Boleslav je po nejvyšší ligové výhře od listopadu 2015 (6:1 nad Jihlavou) jedenáctá, Zlínští po nejvyšší porážce v sezoně klesli v tabulce HET ligy na deváté místo.

FC Fastav Zlín – FK Mladá Boleslav 1:5 (1:3)

Branky: 3. Ubong Ekpai – 32., 77. a 90. Golgol Mebrahtu, 25. Tomáš Přikryl, 28. Matěj Chaluš. Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Vít (Bohuněk). Žluté karty: Ekpai, Diop – Mebrahtu, Stronati, Fabián. Diváci: 3 846.

Zlín: Zlámal – Matějov (77. Džafić), Gajić, Bačo, Holzer - Ekpai, Hronek, Traore (58. Jiráček), Vukadinović – Mehanović (63. Železník) – Diop.

Mladá Boleslav: Agajev – Pauschek, Chaluš, Stronati (84. Magera), Fleišman - Hubínek, Rada – Přikryl, Matějovský (90+2. Chramosta), Fabián (90. Mingazov) – Mebrahtu.

Hlasy trenérů:

Trenér Zlína Bohumil Páník: „Propadli jsme v komunikaci, souhře a spolupráci stoperů a brankáře. Utkání jsme prohráli za sedm minut. V prvním poločase jsme v útočné fázi hráli dobře. Byli jsme nebezpečí a kromě gólu měli i další nebezpečné situace. Mladá Boleslav nás měla plné zuby. Bohužel soupeři jsme vyrovnání nabídli zadarmo. Problém vidím hlavně v obranné činnosti mužstva. Výjimkou byl Holzer. Za nepříznivého stavu 1:3 se mužstvo těžko dostávalo do hry. Jeden hrotový hráč nám dal tři góly. Stopeři si s Melbrahtem nevěděli rady. Takový je někdy fotbal. Doufám, že jsme si to dneska vyžrali a že si hráči uvědomí, že musí v každém zápase podávat extrémně dobré výkony, aby uspěli i v lize.

Trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin mladší: „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který hraje evropské poháry. Potřebovali jsme však nutně získat tři body. My taky máme nějakou kvalitu, bohužel až do zápasu ve Zlíně jsme ji příliš neukázali. V předchozích utkáních jsme inkasovali laciné branky. I dneska jsme po první chybě prohrávali. Abych byl upřímný, po vyrovnávacím gólu jsem věřil, že tady vyhrajeme. Samozřejmě ne 5:1. Z naší strany nemám hráčům pořádně co vytknout. Možná první půli, že jsme zbytečně dávali míče do autů. Soupeř měl hodně standardních situací, které zahrával dobře. Všechno jsme zvládli. V obranné fázi jsme určitě byli koncentrovanější než minule proti Teplicím. Nikoho z hráčů ale chválit nebudu. Melbrahtu má svoje kvality, dal hodně gólů v pohárech. Jsem rád, že mu to takhle jde. Pevně věřím, že se kromě něj rozstřílí ještě někdo jiný. Nyní se musíme soustředit na středeční pohár s Domažlicemi.