A je to venku. Fotbalisty FK Mladá Boleslav povede v jarní části Gambrinus ligy jako hlavní trenér Karel Jarolím. Klub jej představil na páteční dopolední tiskové konferenci.

Podle prezidenta fotbalového klubu Josefa Dufka probíhala jednání od poloviny prosince. Karel Jarolím tak střídá na lavičce Ladislava Mináře, který se vrací do pozice sportovního ředitele. "Chtěli jsme získat trenéra s renomé. Zároveň jsme se nechtěli ukvapit, a proto jsme do funkce instalovali sportovního ředitele. Mužstvo velmi dobře znal, proto to byla jasná volba. Nakonec se to protáhlo na rok a půl. Nyní se nám podařilo získat kvalitního trenéra, tak přichází tato změna," uvedl Dufek.

Karel Jarolím měl podle svých slov také nabídky ze zahraničí. "Vracím se na českou scénu po třech a půl letech. Rozhodlo, že toho cestování jsem si už užil dost. Chci také navázat na velmi dobrou práci, která tady byla započata. V mužstvu je určitý potenciál, aby se trvale usadil v horních příčkách a bojoval o Evropu, to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl pro Boleslav," uvedl Jarolím, jenž v Boleslavi podepsal smlouvu na dva a půl roku. Jeho asistentem bude v Boleslavi starý známý Boris Kočí.

„Další personální obsazení je ještě v řešení. S dosavadním asistentem Milanem Pechancem jednáme o dalším angažmá v klubu," prozradil Dufek. Nasnadě je také spolupráce Jarolíma s bývalým asistentem Petrem Vrabcem, s nímž působil už ve Slovácku a také na Slavii. Vrabec nyní vede boleslavskou juniorku. „Je v klubu, takže spolupracovat budeme. Ale ještě jsme spolu nemluvili," nepotvrdil možný posun Vrabce k áčku Jarolím.

Toho čeká ale ještě jedna pikantnější spolupráce, a sice se svým synem Davidem. Ten přišel do Boleslavi před rokem a se svými bohatými zkušenostmi z Bundesligy se stal oporou Středočechů. „Já se těším. On možná neví, co ho čeká, ale já se těším," hlásil s úsměvem Davidův otec Karel.

Fanoušky jistojistě zajímá, jak to bude s kádrem boleslavského týmu. „S nikým aktuálně nejednáme, ani není nikdo z klíčových hráčů na odchodu.
Trenér nejdříve musí zmapovat situaci v kádru, pak si můžeme sednout a bavit se, zda bude potřeba něco změnit," nastínil plán několika dalších dní prezident Josef Dufek. Manažer komunikace Jiří Koros pouze dodal, že v minulých dnech prodloužili v klubu smlouvy Jan Kysela, Ondřej Kúdela a Tomáš Fabián.

„Cítím to stejně, jako když jsem zaskakoval poprvé za Karla Stannera. Klub prostě potřeboval pomoci, a tak jsem mu pomohl. Nakonec ten záskok byl delší, než jsme všichni očekávali. Nyní jsme sehnali kvalitního kouče, takže já se vracím do kanceláře," řekl ke svému odchodu z lavičky Ladislav Minář.
Spokojený je i předseda klubového představenstva Pavel Hlaváč: „Beru to tak, že opět máme kvalitně obsazené všechny židle v klubu. Pak vše může běžet, tak jak má."

V SOBOTNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ČTĚTE ROZHOVOR S KARLEM JAROLÍMEM