FK Mladá Boleslav - FC Fastav Zlín 1:2 (1:0)

Fotbalisté Boleslavi poprvé od srpna zažili hořkost porážky a podruhé za sebou doma ztratili.

„Smolný zápas, mrzí to. Teď jsme měli dlouhou sérii bez prohry, drželi jsme se nahoře. Ale stále tam jsme a teď se ukáže, jak silní doopravdy jsme. Když to jde a všichni se plácají po ramenou, tak je to v pohodě, ale když se nedaří, tak se ukáže pravá síla mužstva," prohlásil po zápase záložník či obránce Boleslavi Ondřej Kúdela.

Boleslav přitom měla ideální vstup do zápasu a gól dala už ve druhé minutě. „Nástup byl skvělý, nenechali jsme Zlín zalézt a otevřeli jsme je. Chyběl však druhý gól, který by to zlomil. Ve druhé půli zčistajasna přišel míč za obranu a byl z toho vyrovnávací gól. Rozhodly dvě situace a zlínská produktivita. My jsme si druhou půli nic nevytvořili. Měli jsme to zvládnout lépe," hodnotil mladoboleslavský středopolař.

Uvědomuje si, že remíza s Brnem i prohra se Zlínem souvisí se zhoršenou defenzivou. „S Brnem to byla asi nekoncentrovanost, měli jsme to lépe uhrát. Stát se to může, ale dostali jsme tři góly. Teď dva vlastně z ničeho. Dostáváme teď na můj vkus hodně gólů a musíme se z toho poučit. Musíme vycházet z dobré obrany jako předtím. Dřív jsme si všichni plnili úkoly. Neříkám, že teď je neplníme, ale dostáváme hloupé góly kvůli nekoncentrovanosti," míní Kúdela.

Podobně to vidí i jeho spoluhráč Lukáš Pauschek. „Věděli jsme, že Zlín má nebezpečné brejky, ale stejně si s tím neporadíme. A pak máme míč ve vápně na kopačce a dáme jim to rovnou na nohu. To se mi těžko hodnotí," řekl slovenský reprezentant na druhý inkasovaný gól a chybu Lukáše Hůlky.

„Je to komplikace. Zápas jsme měli ve vlastních rukách, ale zbytečně jsme si to pokašlali. Musíme se z toho poučit a jít dál. Musíme se zkoncentrovat na pátek a znovu vyhrát. Musíme jít do příštího zápasu s čistou hlavou a chtít získat tři body," dodal Pauschek.

Branky: 2. Mebrahtu - 74. V. Vukadinovič, 79. Harba. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Moláček. ŽK: Fleišman - Diop, V. Vukadinovič. Diváci: 2410.

Boleslav: Diviš - Pauschek, Da Silva, Hůlka (81. Klobása), Fleišman - Přikryl, Kúdela, Matějovský (61. Jánoš), Mareš - Mebrahtu (70. Magera), Chramosta. Trenér: Kalvoda.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - V. Vukadinovič, Holík, Traore, Štípek (83. Fantiš) - Diop (62. Harba), Jordan (53. Kopečný). Trenér: Páník.