FK Mladá Boleslav – Sigma Olomouc 1:2 (1:2)

„Přistoupili jsme k tomu nějak vlažně. Mohli jsme sice v úvodu zápasu dát dvě branky, ale pak jsme sami dvakrát inkasovali,“ komentoval průběh prvního poločasu mladoboleslavský obránce Tomáš Fabián. O studenou sprchu pro domácí celek se v obou případech postaral olomoucký Šimon Falta. „Měl jsem tam vždycky docela hodně místa, takže na mě nebyl zase tak velký tlak,“ hlásil po zápase v tu chvíli nejlepší střelec ligy, který tři ze svých pěti ligových branek v životě dal právě Mladé Boleslavi.

„Zápas rozhodla první půle. Bohužel jsme udělali dvě katastrofální chyby v obraně. Kdybychom na druhé straně proměnili šance, které jsme měli, tak jsme se mohli radovat my. Ale dvě hrubky nás stály body,“ zlobil se na svůj celek po zápase domácí kouč Dušan Uhrin. Ten udělal v sestavě oproti pohárovému zápasu proti Korce jedinou změnu, kdy ze zdravotních důvodů nahradil Jánoš Přikryla. „Samozřejmě jsme přemýšleli, zda po čtvrtečním zápase neudělat těch změn víc, ale nakonec jsme se rozhodli se sestavou nemíchat. Myslím ale, že v kondici dnes problém nikdo z hráčů neměl,“ dodal domácí lodivod.

Ten ve druhém poločase poslal do hry také Komličenka, po deseti minutách i vysokého Mageru. Boleslav zamkla svého soupeře na jeho polovině, šance ale nepřicházely. „Ve druhém poločasu už jsme upadli do pasivity, zatáhli jsme se do hlubšího bloku a soupeři jsme přenechali iniciativu. Možná nám i trošku docházely síly a také jsme měli asi i trošku nováčkovský strach o výsledek,“ hodnotil po zápase hostující kouč Václav Jílek. Nakonec přišlo ale ještě závěrečné drama. Po rohovém kopu se odrazil do sítě míč právě od Komličenka, pro nějž to byl premiérový gól v dresu Mladé Boleslavi. Hosté se sice zlobili na rozhodčí, že domácí nedovoleně atakovali brankáře Buchtu, sudí Zelinka ale gól v 86. minutě uznal. Domácí pak vrhli do útoku úplně všechny síly, chvílemi se v pokutovém území Sigmy vyskytoval i brankář Diviš. Kromě dvou závarů a zablokovaných střel už ani nic dalšího k vidění nebylo.

Branky: 86. Komličenko - 37. a 45.+2 Falta. Rozhodčí: Zelinka. ŽK: 1:1. Diváci: 3577.
Boleslav: Diviš – Fabián, Čmovš, Silva, Fleišman – Mareš, Rada (46. Komličenko), Matějovský, Jánoš (77. Levin) – Chramosta, Mebrahtu (65. Magera).
Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (64. Moulis), Houska 
(90.+2 Texl), Plšek (82. Manzia), Kalvach – Falta, Chorý.