„Poprvé co tady sedím, mohu hodnotit vítězný ligový zápas. Je to dobře, že jsme vyhráli. Už i pro příští sezonu. Přerušili jsme nějakou negativní šňůru. Výkon ale nebyl optimální ani dnes,“ upozorňoval kouč Boleslavi Jozef Weber.

Z gólu se přitom mohla Boleslav radovat o dost dříve. To by ale v páté minutě nesměl Jiří Valenta poslat nařízenou penaltu po faulu brankáře Hrušky na pronikajícího Pauscheka mimo branku. Přesto byli domácí za aktivní vstup do posledního domácího zápasu odměněni. Šance Valenty a následně Komličenka ještě dokázala hostující obrana vyřešit, v situaci z 22. minuty už ale byla bezradná. Ladra navedl středem míč k vápnu, kde na pravé straně oslovil Konatého. Tomu sice při kličce míč od nohy utekl, nicméně se dostal ke Komličenkovi, který už neměl problém míč dopravit do odkryté svatyně Dukly.

„Chtěli jsme navázat na poslední zápasy, kde se nám dařilo hrát přesně v obraně i v útoku. To se nám dnes nepovedlo. Prvních třicet minut jsme hráli dost vlažně, bylo tam hodně ztrát, z toho pramenila horší kompaktnost. Nakonec z toho vyplynula penalta a nakonec i gól,“ komentoval první půlhodinu zápasu kouč pražské Dukly Jaroslav Hynek.

Největší šance hostů v zápase přišla v závěru poločasu. Gólmanovi Polačkovi vypadl centrovaný míč z rukavic, ale na brankové čáře jej zastoupil proti Holendově dorážce obětavě hlavou stoper Chaluš. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, a i přes neproměněnou penaltu jsme měli další šance. Po brance jsme paradoxně trošku znervózněli a více ze hry měla Dukla,“ komentoval první poločas Weber.

Ve druhém poločase se zápas dvou nedávno zachráněných celků už spíše dohrával. Za zmínku tak stojí snad dvojitá šance Ladry, který ale nedokázal z blízka propálit gólmana Hrušku. Na druhé straně pak v jediné nebezpečné situaci pálil Nestor těsně vedle tyčky. Hosté si v závěru vytvořili sice mírnou převahu, brankové příležitosti nikoliv. A na druhé straně domácí utopili nadějné brejky v kličkách a zbytečně složitých kombinacích.

To potvrdil i kouč Dukly Hynek: „Druhá půle už od nás byla lepší, ale první šanci měla opět Boleslav. Pak už domácí spíše bránili výsledek a my museli hrát do plných. Kombinačně se nám dařilo po vápno, ale předfinální fáze nám nevycházela. Nakonec Boleslav vyhrála na efektivitu.“ „Ve druhém poločase už jsme si výsledek pohlídali. Ani na jedné straně už nebyla větší šance. Z tohoto pohledu je výsledek spravedlivý,“ dodal ještě kouč vítězů Weber.

FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka: 22. Komličenko. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 2:4. Diváci: 1990
Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Chaluš, Fabián – Hubínek, Matějovský – Konaté (73. Přikryl), Valenta (46. Kateřiňák), Ladra – Komličenko (61. Magera).
Dukla: Hruška – Milošević, Ostojić, Jiránek, Podaný – Holík, Marek Hanousek, Bilovský (61. Daniel Tetour) – Brandner (73. Koreš), Holenda, Néstor.