Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0

Fotbalisté Plzně symbolicky potvrdili své druhé místo v tabulce první ligy, když ve 28. kole doma porazili třetí Mladou Boleslav 2:0. Viktoria si poradila i s problémy při skládání obrany a ve druhé půli góly Matěje Končala a Stanislava Tecla rozhodla o vítězném naladění na finále Poháru České pošty. V něm se příští víkend utká se Spartou.

Plzeňský trenér Dušan Uhrin mladší měl před zápasem problém se složením defenzivy, když kvůli kartám a zraněním nemohl nasadit hned tři stopery Procházku, Čišovského a Hejdu. Do středu obrany se tak postavil levý bek Limberský a jeho místo na kraji převzal záložník Kovařík. Poprvé šanci v základní sestavě pak dostal mladý záložník Končal.

Hosté se v úvodu snažili využít nezvyklého složení domácí obrany a byli nebezpečnější, ale Zahustel váhal se zakončením a Chramostu ve dvou šancích vychytal brankář Kozáčik. Koreš zas z voleje pálil mimo.

„Samotné nás zaskočilo, že jsem se v úvodu dostali do tolika šancí, ale bohužel jsme nedali gól. Hráči ještě byli myšlenkami asi v kabině. Když takové šance nevyužijete, tak nemůžete v Plzni pomýšlet na vítězství," mrzelo trenéra hostů Karla Jarolíma.

Po čtvrthodině hry se defenziva Plzně zpevnila a domácí se více tlačili do útoku, jenže jejich akce často zastavovalo postavení mimo hru. Do první větší šance se tak dostal až ve 38. minutě Hrošovský, kterému však střela vůbec nesedla.

„Začátek byl pro nás těžký, protože jsme přišli o všechny stopery. Než jsme se srovnali s postavením hráčů, tak to trvalo, ale zvládli jsme to. Pak jsme se srovnali a začali hrát naši hru," hodnotil Uhrin.

Problémy se složením defenzivy se Plzni prohloubily krátce po změně stran, kdy kvůli zranění z první půle musel hřiště opustit stoper Hubník a Plzeň tak dohrávala v obraně s dvěma krajními beky a dvěma záložníky, když se na pravý kraj zatáhl Ďuriš, který zápas začal v útoku.

„Musel jsem se až smát, když jsem viděl, v jakém složení hrajeme v obraně," přiznal Limberský. „Při té rozháranosti bylo důležité, že všichni hráči hráli zodpovědně. Řezník i Limberský to na stoperu zvládli velmi dobře," chválil Uhrin.

To už ale Plzeň vedla, když mladík Končal dostal na levém křídle hodně prostoru a s přispěním teče jednoho z obránců se trefil přesně k tyči.

Boleslav musela otevřít hru a trenér Jarolím poslal do hry další dva útočníky Nešpora se Šultesem, ovšem slepovanou obranu domácích se nedařilo více zaměstnat.

„Plzeň šla do vedení, my přestali hrát aktivně dopředu a moc nebezpeční jsme nebyli. Kazili jsme hodně míčů, naopak z naší levé strany nám několikrát hrozilo nebezpečí. Za druhý poločas jsme si nezasloužili nic jiného než porážku," prohlásil Jarolím.

Naopak Plzeň využívala více prostoru pro protiútoky, ale pojišťující gól nepřicházel. Horváthovu vydařenou střelu konečky prstů vyrazil brankář Diviš a ve dvou velkých šancích selhal Kolář.

Až v 84. minutě si Petržela hezky obhodil Dosoudila, na zadní tyči našel Tecla, který definitivně rozhodl o plzeňské výhře. Na výsledku už nic nezměnily vydařená střela hostujícího Bořila, kterou skvěle zlikvidoval Kozáčik, ani tyč domácího Wágnera.