Vytáhnout celek s pohárovými ambicemi co nejrychleji od sestupového pásma, které se po osmnáctém kole a páté boleslavské porážce v řadě přiblížilo na pouhý bod, má Jozef Weber. Sedmačtyřicetiletý rodák ze slovenské Bytče podepsal v Mladé Boleslavi smlouvu na dva a půl roku.

Na scénu nejvyšší soutěže se Weber vrací po necelých čtyřech měsících. Na podzim vedl Karvinou, která byla po Bohemians jeho druhým angažmá v roli hlavního kouče. S oběma kluby vykopal postup z druhé ligy. Na severu Moravy nasbíral ve třinácti kolech druhé prvoligové sezony osm bodů, následně byl odvolán. Nyní do bojů v druhé polovině tabulky zasáhne v barvách Mladé Boleslavi.

Zápas Mladé Boleslavi v Liberci doprovázel třeskutý mráz.
Odloženo! Boleslav si na čtvrtfinále s Baníkem počká

„Jednoznačným krátkodobým cílem je co nejrychlejší záchrana v první lize," uvedl Jozef Weber po svém nástupu k aktuálně třináctému celku HET ligy. „Mladá Boleslav je ambiciózní klub a má velkou perspektivu posunout se v lize výš. Jsou zde ambiciózní a mladí hráči, kteří však svůj potenciál nenaplňují. Především to se pokusíme co nejdříve změnit," dodal bývalý záložník s více než čtyřmi stovkami prvoligových startů.

Dvanáctý trenér Boleslavi během necelých čtrnácti sezon v nejvyšší soutěži už má jasno také o svých nejbližších spolupracovnících. Jedním z asistentů bude opavský Jan Baránek, staronovým trenérem brankářů Jiří Malík. Z Uhrinova realizačního týmu zůstává druhý asistent Adrian Rolko a kondiční trenér Jan Budějský. Petr Čuhel s Jaromírem Blažkem naopak skončili.

Po odložení středečního pohárového čtvrtfinále čeká nový trenérský štáb ostrý křest v sobotním domácím utkání proti pražské Slavii.

Pavel Jícha
Benátky bez trenéra. Jícha nedostal posily a přestal věřit
Dušan Uhrin mladší
Trenér Uhrin v Boleslavi skončil