FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 3:2

Pohlednou pětigólovou podívanou nabídl včerejší duel nejvyšší fotbalové soutěže. Mladá Boleslav na svém hřišti porazila trápící se Slavii 3:2 a jako jediná z Gambrinus ligy má po třech jarních kolech plný počet bodů!

„V koutku jsem v takovouto bilanci doufal. Měli jsme dobrou přípravu a v ní se to dobře formovalo,“ usmíval se po utkání boleslavský kouč Miroslav Koubek. Ten plný úsměvu odpověděl i na otázku, aby shrnul zápas. „Mně se to líbilo,“ řekl stručně.

V úvodní dvacetiminutovce bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo, to domácí a slávisté mohli být rádi, že se do jejich sítě trefil pouze Kalina. Postupem času se ale zvedli a občas dokázali zahrozit. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za stavu 1:0, tak se ze skrumáže prosadil kapitán Pražanů Jarolím a bylo srovnáno. To ale ještě nebylo z první půle vše, protože nikým nehlídaný Kúdela poslal Boleslav opět do vedení.

„Ještě jsem nikdy nezažil, abychom dali gól do šatny a pak hned gól do šatny dostali,“ smutnil nejzkušenější obránce hostů Martin Latka. „Musíme se nad sebou všichni zamyslet,“ pokračoval.

Druhá půle byla hodně útočná a zajímavé akce se rodily před oběma brankami. Nejprve se Slavia podruhé dočkala vyrovnání, když se prosadil Blažek, ale vzápětí přišla další hrubka v obraně při bránění standardní situace a po hlavičce Zahustela lovil Čontofalský míč ze své sítě potřetí.

Na tento úder už „sešívaní“ odpověď najít nedokázali. Trenér Straka přeházel sestavu a dokonce poslal na hrot útoku i stopera Latku. Ani to ale k první jarní výhře nevedlo a tři body tak zaslouženě zůstaly na boleslavském stadionu.

„Nezachytili jsme úvod a domácí těžili z našich chyb, právem se dostali do vedení. Oklepali jsme se z toho, začali hrát svou agresivní hru, ale místo toho, aby nás vyrovnávací gól nakopl, tak jsme si hned nechali dát další,“ kroutil hlavou slávistický kouč František Straka. „Musíme se z toho oklepat a proti Jablonci v příštím zápase vsadit na zdravou agresivitu,“ vyhlíží další jarní duel.

V táboře domácích bylo pochopitelně veselo.

„Hektický zápas s vítězným koncem,“ hodnotil trenér Koubek. „Sami jsme si to udělali těžší, než to mohlo být. Divák se ale nenudil, oba týmy předvedly pohlednou podívanou,“ doplnil.

I ve třetím utkání po zimní přestávce se gólově prosadil záložník Ondřej Kúdela.

„Těší mne to, ale na střílení tam jsou jiný. Hlavně jsem rád, že vyhráváme, to je nejdůležitější,“ neskrýval svou skromnost. „Důležité bylo, že jsme dokázali rychle odpovědět na gól Slavie. Chybělo nám přidat pojišťovací gól a pak z toho bylo drama,“ vracel se k utkání.

Před Mladou Boleslaví nyní stojí další výzva v příštím kole jede na hřiště druhého Liberce!