Cesta ke splnění předsezonního cíle je pro Boleslav vytyčená: uhrát v Liberci nanejvýš o bod méně, než kolik získají Tepličtí v souběžně hraném (v sobotu od 17 hodin) duelu s Duklou.

„Sami jsme se dostali pod tlak, že poslední ligový zápas v Liberci, kterému se aktuálně herně daří, rozhodne o úspěšnosti celé naší sezony," uvědomuje si důležitost utkání boleslavský trenér Martin Svědík.

„Jestli chceme hrát evropský pohár, nemůžeme být nervózní a mít ze soupeře přehnaný respekt. Je dobře, že máme uhájení čtvrté ligové příčky ve svých rukách a nohách," dodává jedním dechem.

Jeho tým odešel po matném výkonu v prvním poločase duelu se Slavií po sedmi kolech a na jaře podruhé bodově naprázdno. Tomu, že má před Teplicemi vedle vzájemných zápasů (2:1 a 1:1) nadále navrch alespoň o bod, vděčí bezbrankovému výsledku konkurenta v Jablonci.

„Pro nás to bylo dobrá zpráva, že Teplice nedokázaly zvítězit, a máme čtvrté místo ve svých rukách," našel Jan Chramosta (foto) jedno z mála pozitiv Boleslavi na minulém kole. Tím dalším bylo jeho střelecké procitnutí. Gól, kterým v závěru snižoval na 1:2, byl při šestém startu v jarní části prvním v jeho podání.

„Všichni jsme si přáli, aby se o Evropu bojovalo až do posledního kola, což se nám podařilo. Věřím, že to pro nás dopadne dobře. Nemáme to sice ve svých rukách, ale bude to svátek pro nás všechny," prohlásil k poslednímu ligovému zápasu s pražskou Duklou teplický trenér Daniel Šmejkal.

Naplno hodlají jít do utkání také hráči Slovanu, svádějící na dálku souboj o lepší umístění se svým největším rivalem – Jabloncem. „Chceme skončit co nejvýš v tabulce. Jsme na dostřel i šestého místa. Už se není na co šetřit," řekl liberecký útočník Milan Baroš, který bude chtít bývalému klubu vrátit podzimní porážku 0:3.