První gól přitom padl snad z první situace, kdy se hosté s míčem dostali přes půlící čáru. Z dobrovického svěráku utekl po levém křídle Dvořák, jeho zpětný centr ještě spoluhráč pustil mezi nohama k Trýznovi a ten zavěsil. Vzápětí namazal domácí Vajgl před vlastní bránou na druhou trefu Surmajovi. „Zápas jsme nezvládli, rozhodly individuální chyby zkušených hráčů,“ mračil se domácí trenér Vladimír Sedláček.

Převaha Picavy byla neplodná, poměr rohů 8:0 hovoří za vše, ale z žádného nevzniklo nebezpečí. Až po přestávce konečně dorazil hlavičku Marka Sedláčka jmenovec Volf, jemuž svědčil návrat z křídla na hrot. Jenže 14 vteřin od výkopu utekl nepozorné obraně Výborný a na rozdíl od stejné situace před přestávkou Dědka prostřelil – 1:3.

Domácí stačili jen znovu snížit Volfem, který tečoval Soběslavův střílený centr. Dobrovice pak nevyužila ani krátkou přesilovku po vyloučení Dvořáka, když už předtím rozhodčí odpustil jasnou červenou Štanclovi za likvidační faul na Fotra. „Všechna čtyři střídání byla vynucená zraněními. Miškovského i Vajgla píchlo v lýtku, Kostka necítí levou nohu. Na lavičce pak už byli jen nedoléčení Tvaroha s Bernátem, kteří dva týdny netrénovali,“ konstatoval Vladimír Sedláček.

Také jeho protějšek Jaroslav Veselý v nevídané řežbě sáhl nuceně do sestavy čtyřikrát. Po srážce čelo na čelo v prvním poločase opustili hřiště otřesení Valenta s brankářem Ordeltem. Jeho nástupce Plachý pustil dva balóny, ale i tak se vítězný pokřik rozléhal z šatny hostů.

Okresní přebor: Chotětov - Dlouhá Lhota.
Chotětov zvládl i dohrávku

Benátky nad Jizerou – Naopak léčba trenérem Bobkem začala nečekaně brzy fungovat v Benátkách. Odtud s porážkou 1:3 o víkendu odjel dokonce lídr soutěže z Chrudimi. „Hlavně jsme chtěli hrát zodpovědně, abychom neudělali nějaké chyby, bránili jsme v určitém bloku. Myslím si, že se nám to dařilo. Utkání vyhrála zodpovědnost a disciplína našich hráčů,“ komentoval po vítězném zápase kouč Benátek Ladislav Bobek. A pokračoval: „Podařilo se nám vstřelit branky, další šance jsme ještě neproměnili. Chrudim se v závěru prvního poločasu mohla dostat do vedení, což by pak pro nás bylo určitě složitější. V tu chvíli při nás stálo štěstí. Splnili jsme to, co jsme chtěli hrát, právě tohle bylo klíčem k úspěchu.“

Branky začaly u Jizery padat až po přestávce. Jako první se trefil Synek, na 2:0 zvyšoval Bulíř a třetí zásah přidal opět útočník Synek. Hosté pak už dokázali pouze jednou zareagovat Krčálem.

ČFL – 25. kolo

Dobrovice – Litoměřice 2:3 (0:2)
Branky: 58. a 79. Volf – 18. Trýzna, 20. Surmaj, 59. Výborný. Rozhodčí: Paták. ŽK: Osvald, Sedláček – Šustr, Dvořák, Štancl, Plachý. ČK: 90. Dvořák. Diváci: 230. Střely na bránu: 3:5. Rohy: 8:0.
Dobrovice: Dědek – Novák, Routek, Sedláček, Vajgl (43. Peljak) – Fotr (81. Tvaroha), Krystan, Osvald, Kostka (46. Soběslav) – Volf, Miškovský (31. Žaloudek).

Benátky – Chrudim 3:1 (0:0)
Branky: 54. a 76. Synek, 60. Bulíř – 79. Krčál. Rozhodčí: Štrincl. ŽK: 0:0. Diváci: 250.
Benátky: Straka – Hakl, Skuhravý, Hošťálek, Horák – Kocourek (76. Tvrzník), Munzar, Knobloch (88. Zörkler), Mařík (90. Farkaš), Bulíř (89. Sudek) – Synek.