Bohemians 1905 – FK Mladá Boleslav 2:0

Pokud někdo doufal, že by Boleslav mohla využít strahovského vyhnanství vršovických Bohemians ke vzkříšení pohody po předchozích dvou domácích prohrách, nedočkal se.

„Utkání na Strahově proti Bohemians 1905 bylo další z kategorie zbytečně prohraných. Hraje se však na góly a protože jsme žádný nedali, prohráli jsme. V první půli jsme si sice šance vyvořili, ale neproměnili. Nedali jsme gól v době, kdy to bylo 0:0. Bohužel vstup do druhé půle byl hororový a penalta další průběh utkání ovlivnila. Gól jsme nedali ani potom a v hektickém závěru inkasovali podruhé,“ zhodnotil třetí letošní prohru boleslavský kouč Karel Stanner.

Vršovický kolega Pavel Hoftych se Stannerovým hodnocením souhlasil. Sportovně přiznal, že v prvním poločasu byli Klokani rádi, že dopadl 0:0. „Nebyl to pro nás jednoduchý zápas. Kaufman nedal šanci do prázdné branky a potom nás podržel Sňozík. Chtěli jsme se odrazit od toho, že neinaksujeme a to se povedlo. Druhý poločas jsem šli do vedení a byli v brejových situacích nebezpečnější než Boleslav.“

Boleslavský Karel Stanner reragoval na novinářský dotaz, zda na jeho mužstvu neleží deka z nešťastně prohraného domácího utkání se Spartou Praha.

„První půli jsme nevypadali, že by na nás něco negativně působilo. První poločas nebyl z naší strany zlý, ale chyběl góly.“

Karel Stanner dodal, že ho trápí vynucené změny v sestavě. Teprve proti Bohemians mohl počítat s Rolkem, naopak neměl k dispozici potrestaného Procházku. Čerstvé čtvrté karty vyřadily pro nejbližší ligové utkání v Olomouci Kúdelu a Kuliče. Ohrožené jsou i starty defenzivních hráčů Kaliny a Janíčka, kteří na Strahově nedohráli kvůli zraněním. „Hráči nejsou nezkušení, ligu nehrají první týden, s výjimkou Zahustela, a je na nich, aby se z nepovedeného vstupu do sezóny oklepali,“ prohlásil Karel Stanner.