Předposlední kolo okresních fotbalových soutěží zodpovědělo několik dalších otazníků. A to především v obou skupinách III. třídy. Z „béčka" postoupí zpět do okresního přeboru fotbalisté Bezna. Ti skvěle zvládli derby zápas na hřišti druhého Chotětova a výhrou 6:2 nejen že odskočili na nedostižitelný rozdíl sedmi bodů, ale hlavně ukázali, že jejich titul je oprávněný. Druhá skupina si musí na vítěze počkat do příštího víkendu, protože béčko Hradiště i Doubrava své zápasy vyhráli.

Známi jsou naopak sestupující z obou skupin. Ze třetí třídou se loučí Nová Ves a Katusice.

III. TŘÍDA SK. A

MSK B – Jivina 6:2 (3:1)
Vedoucí tým III. třídy jednoznačně přehrál hosty ze sousední Jiviny. Vítězství mohlo být i vyšší, ale střelecky neuspěli.
Branky: Král, Bajer, Čečelský, Vodák, Klain, Radačovský – Drašnar, Kuntoš. Rozhodčí: Jirků. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Hráč zápasu: Čečelský – Drašnar.

Bakov B – Sporting 3:1 (1:1)
V Bakově šli sice hosté do vedení, ale fotbalovější domácí dokázali zápas pohodlně otočit.

SKP – Obruby 1:4
Nová Ves – DBSK B 1:3
Klášter – Strašnov 1:6

Krnsko B – Doubrava 2:10
Kanonýři z Doubravy naložili v minulém kole Nové Vsi patnáctigólový příděl a pořádně se činili i nyní. Na hřišti Krnska nasázel druhý tým třetitřídní tabulky místní rezervě desítku. V posledních dvou kolech tak mají na svém kontě 25 vstřelených branek. Přesně tolik jich dala poslední Nová Ves ve všech 21 odehraných kolech!
Krnecké béčko nekladlo hostům v úmorném vedru prakticky žádný odpor. Až na samotný úvod zápasu, který začal pro hosty šokem, když v 5. minutě poslal domácí do vedení před hostující brankou osamocený Losík. Hned za minutu ale vyrovnal Bárta a v rozmezí 17. a 20. minuty se hosté trefili hned třikrát a bylo rozhodnuto. Domácí ještě přišli s kosmetickou úpravou skóre pět minut před přestávkou, když Uhlík z penalty snižoval na 2:5. Ale odpověď Doubravy přišla stejně jako v případě první branky hned za minutu.
Ve druhém poločase dotáhli hosté skóre do dvouciferného stavu, když se desítka konala v 73. minutě. Ve zbytku zápasu už ale žádný další gól, i přes hostující tlak nepadl.
Branky: 5. Losík, 40. Uhlík – 20., 41. a 60. Šimek, 19. a 32. Koťátko, 17. a 50. Odcházel, 71. a 73. Klouček, 6. Bárta. Rozhodčí: Skřivánková. ŽK: 0:0. Rohy: 6:6. Diváci: 20. Hráč zápasu: Mráček – Koťátko.
Krnsko B: Kůrka – Křováček, Lukáš, Mráček, Uhlík (71. Bříška) – Mráz, M. Hötzel (53.Sulc), Parastiuk, Losík (61. Kubín) – Sobalík, Hrubý.
Doubrava: Musil – Halfar, Vít, Nedošetko, Koťátko – Šrytr, Šimek (66. Klouček), Bárta, Mikschl (71. Puchýř) – Jeleček, Odcházel.⋌

III. TŘÍDA SK. B

Jabkenice – Horky B 4:2 (2:2)
Vyrovnaný zápas, po němž mohli domácí slavit definitivní záchranu. Hosté sice byli fotbalovější, ale domácí je předčili v bojovnosti. A hlavně měli střelce Hlaváče, který dal čtyři góly.
Branky: 18., 45., 55. a 85. Hlaváč – 25. Jarolím, 29. Bahník. Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 1:2. ČK: 0:1. Diváci: 50. Hráč zápasu: Hlaváč – Bahník.

Chotětov – Bezno 2:6 (1:1)
První poločas byl vyrovnaný herně i brankově. Ve druhém poločase se domácí během deseti minut sesypali jako domeček z karet, dostali čtyři góly, a hosté tak mohou kolo před koncem slavit postup do okresního přeboru.
Branky: 38. Linek, 79. Rusiňák – 47. a 59. V. Novák, 22. Kolařík, 53. Gruncl, 58. O. Novák, 63. Šišpela. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 0:2. Diváci: 70. Hráč zápasu: nikdo – V. Novák.

Skalsko – Struhy 1:1
Nemyslovice – Katusice 9:1
Ledce – Žerčice 0:0

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK