„Pokud se jedná o poněkud neobvyklý název turnaje, pojali jsme to jako výraz úcty k těm fotbalistům, kteří se chtějí uprostřed léta, mnohdy i ve velice horkém počasí, věnovat fotbalu," říká o akci jeden z organizátorů Josef Švestka, jinak trenér tamního A-týmu. „ Bereme to jako předpřípravu do nové sezony, která začne co nevidět."

Šestice týmů 5+1 změřila ve dvacetiminutových zápasech síly systémem každý s každým. Na dodržování pravidel pečlivě dohlíželi rozhodčí Luděk Dudok a Jan Hráček. Na třetině hřiště se hrálo vždy jen jedno utkání, což umožňovalo divákům lepší přehled o dění v turnaji a nehrajícím mužstvům dostatek času k načerpání nových sil.

Po celodenním měření sil pořadatelé vyhlásili nejlepší: 1. místo Bezno, 2. Sokol Střezivojice a 3. FK Nebužely. Diplomy a poháry převzali také nejlepší gólman turnaje – nebuželský Karel Kamínek, nelepší střelec Tomáš Dufek z vítězného Bezna, který v turnaji nasázel úctyhodných osm gólů.

Umístění domácího týmu, který si oproti minulému ročníku polepšil o čtyři příčky, pořadatele velice potěšilo, i když spíš než o umístění šlo o přípravu na sezonu.

Letošní Gentleman cup se konal jako i ten předešlý v přátelském duchu. Některé z týmů byly hosty už i minulého ročníku, jiné se zúčastnily poprvé. „Mezi stálice patří týmy Střezivojic, Spomyšle a pochopitelně náš domácí," upřesnil další z organizátorů Pavel Novák, kapitán Nebužel. „Velice rádi jsme přivítali i nováčky z Cítova, Velkého Borku a věkem nejmladší tým z Bezna, který nahradil nečekaně odstoupivší Mšeno."

Závěrečné hodnocení turnaje mělo ústy Josefa Švestky pozitivní nádech: „Podle mého názoru se druhý ročník Gentleman Cupu podařil fotbalově i společensky."

„Na rozdíl od předešlého ročníku, kdy bylo opravdu velké teplo, nám letos přálo počasí, kdy bylo o zlomek chladněji. I když jsme pro tu teplejší variantu měli připravenu nádrž s vodou na osvěžení, jsme rádi, že jí nebylo potřeba," doplnil Pavel Novák.

Celkovou spokojenost nezkalilo ani náhlé odhlášení z turnaje mšenského klubu, a tím vzniklá nutnost sehnat na poslední chvíli náhradní tým. „Nakonec jsme rádi, že nám v podvečer turnaje potvrdil účast tým Bezna, který nakonec po zásluze celý turnaj vyhrál," vyjádřil se Josef Švestka.

A jak se na průběh a výsledek turnaje dívali sami vítězové? „Moc se nám tady líbilo i organizace turnaje byla skvělá," znělo jednohlasně od hráčů Bezna. „Určitě bychom se chtěli tohoto tradičního turnaje zúčastnit i v příštích ročnících."

Přátelská atmosféra vydržela účastníkům nebuželského turnaje až do konce.

JITKA ŠVECOVÁ