Bezno – Krnsko 1:0 (1:0)

Derby mělo slabší úroveň, což překvapilo hlavně v podání Krnsko, které sice mělo optickou převahu, ale nevypracovalo si žádnou brankovou příležitost. Vyjma 32. minuty, kdy po Vízkově rohovém kopu nastřelil David Šotka koníčkem břevno Kyzivátovy branky.
Bezno se tak poprvé v podzimní části soutěže dočkalo vítězství. Přišlo však až v předposledním kole. V tom posledním zajíždějí Bezenští na hřiště Řepova.
V sobotním zápase se přes papírové předpoklady o favoritovi dostali do vedení domácí fotbalisté, když hostující brankář nastřelil Kolaříka, který ideálně uvolnil Podzimka, pro nějž nebylo problémem skórovat – to vše po čtvrt hodině hry. Od toho času drželi domácí vedení, které nakonec uhájili až do závěrečného hvizdu rozhodčího Chrastiny. Míč měli více na kopačkách hostující plejeři, ale jejich finální přihrávka končila u Bezenských. Oba týmy navíc dohrávaly o deseti. V téže minutě si šli užít prázdných sprch domácí Podzimek, který viděl po druhé žluté logicky červenou kartu po dvou nepříjemných skluzech ze strany. Jako mstitel přiběhl do chumlu hráčů hostující Pavel Šotka nepublikovatelnými výrazy počastoval sudího natolik, že musel také ze hřiště. Přitom v případě Šotky, který je krnským Mirkem Dušínem, jde o důkaz, že emoce prostě ke sportu patří. Ani více místa na hřišti nepřineslo Krnsku kýžený úspěch v podobě branky, a tak jediná branky později vyloučeného Podzimka stačila Beznu na první tříbodový zisk.

Branka: 16. Podzimek. Rozhodčí: Chrastina. ŽK: 4:1. Diváci: 50. Hráč zápasu: P. Bajer – Soumar.
Bezno: Kyzivát – Kameník, P. Bajer, Korejza, Möbius – Podzimek, Šišpela (60. Mezera), P. Gruncl (87. Koníček), M. Gruncl – Kolařík, Novák (T. Bajer).
Krnsko: Novák – Brzák, Čadil, Soumar, P. Šotka – Šulc, Hötzel, D. Šotka, Mück (29. Firický) – Vízek, Losík.

PETR FENCL