SK Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 2:0

Pochází z Hradce Králové a dokonce tam i bydlí. Na chléb si však vydělává v Mladé Boleslavi. A dělá v ní kapitána.

Fotbalista Marek Kulič však ve včerejším zápase mezi Hradcem a Boleslaví musel na stadionu „pod lízátky“ sedět pouze mezi diváky. Stopku mu vystavila čtvrtá žlutá karta v zápase s Příbramí. A Boleslav bez Kuliče Votrokům podlehla 0:2.

Hradecký rodák by i podle boleslavského kouče Miroslava Koubka mužstvu pomohl. „Kulič má na mužstvo herní i psychologický vliv. Chyběl nám,“ přiznal Koubek.

Podle hradeckého kouče Václava Kotala bylo klíčové, že jeho tým šel do vedení. „Na tomto těžkém terénu je většina zápasů o prvním gólu. Pro nás byl vývoj ideální. Když se dostaneme do vedení, nestává se nám, že bychom prohráli,“ řekl Kotal. „Potvrdili jsme si, že poctivé plnění úkolů může přinést úspěch i proti tak kvalitnímu soupeři. Jeho útočná čtveřice, to je samý současný nebo bývalý reprezentant do jedenadvaceti let,“ ocenil Kotal kvalitní ofenzivní sestavu soupeře.

Trenér hostů Koubek vyzdvihl hradeckou poctivost a odhodlání. Ty byly podle něj zásadním momentem zápasu. „Neměli jsme chuť podstupovat souboje, byli jsme měkčí mužstvo, nebyli jsme schopni se dostat do šance. Porazily nás poctivost a důraz,“ zlobil se Koubek na své hráče.

Hradec dnes také prodloužil svoji úspěšnou bilanci v duelech s Boleslaví: od loňského návratu do ligy Východočeši se svým soupeřem ještě neprohráli. „Pravděpodobně nám nevoní jejich tradiční styl fotbalu,“ vykládal Koubek. Jeho kolega Kotal také připustil, že Boleslav je pro Hradec přívětivý protivník. „Máme problémy, když musíme tvořit hru, prosadit se kreativitou, nápadem. Ale to je potíž celého českého fotbalu,“ vysvětloval Kotal.