Pěčice – Kosořice 1:3

V polovině podzimní části sezóny se po letech odmlky hrálo místní derby Pěčic s Kosořicemi. Hostující trenér postrádal několik zraněných hráčů, proto týmu pomohl Poslt a novic v červenobílém dresu Brejcha.

V derby většinou postavení v tabulce nehraje roli, ale domácí na začátku zápasu několikrát prověřili soupeřovu defenzívu. Výraznou měrou jim pomohla řada standardních situací, z nichž ani jednu prozatím nevyužili. Na příležitosti pěčického Pavla Kandráče a Parýzka hosté odpověděli tím nejlepším způsobem. Souhru Macháče s Kicelukem ještě brankář přečetl a včasným vyběhnutím zmařil. Ve 14. minutě však rozehrál kosořický Štecher z poloviny hřiště dlouhý míč do vápna, na který nejvýše vyskočil Macháč a otevřel skóre utkání. O čtyři minuty později mohlo být pro Kosořice ještě veseleji.
Macháč přihrál do běhu Sabolovi, jenže vysokého Pokorného nepřehodil. Inkasovaná branka domácí evidentně zaskočila a hosté svým pohybem nutili soupeře k chybám.Ve 25. minutě ale kosořický Macháč viděl v krátkém sledu dvě žluté karty po faulech a jeho spoluhráče čekalo ještě dlouhých pětašedesát minut v oslabení. Hosté se poté zatáhli a čekali na rychlé výpady. Pěčické dobývání obrany se zdařilo až ve 40. minutě, kdy na náběh Tůmy obrana nezareagovala. Kosořičtí však nadále drželi čisté konto a naopak mohli skóre navýšit po brejcích Sabola. Za hubeného náskoku hostí se šlo i do kabin.

Druhé dějství bylo ve znamení obléhání kosořické branky. Hosté pozorně bránili, ale hráči Pěčic si několik dobrých šancí vypracovali. Trenér Klain stáhl Pavla Kandráče do obrany a naopak Tůmu vyslal jako žolíka do útoku. Již ve 49. minutě centroval Šneidr a zapomenutý Tůma mířil nad. O tři minuty později domácí nevyužili ani odkryté branky a Charvát mířil pouze do boční sítě. Hned z protiútoku však Lener svým odkopem našel na polovině hřiště Sabola, který přesným míčem za obranu našel nabíhajícího Tomáška. Ten utekl obráncům, počkal si na pohyb gólmana a přesnou střelou zvýšil vedení Kosořic na 0:2. Domácí nepolevili a vzápětí se měl Dufek v brance co ohánět. Po rohovém kopu chytil na brankové čáře nechtěnou teč spoluhráče a také tvrdou střelu Šneidra. V 65. minutě Pečice snížily, když faul na brankáře nechal hlavní arbitr bez povšimnutí a Charvát hlavičkoval do prázdné branky.

Další rána postihla Kosořice o dvě minuty později. Za nesportovní chování viděl Adámek druhou žlutou kartu a hosté dohrávali už pouze s devíti hráči. Kosořičtí měli plné nohy práce a v některých případech se s míčem nemazlili a odkopli ho co nejdále od své branky.

V 76. minutě své spoluhráče částečně uklidnil kosořický Tomášek. Po dlouhém nákopu do vápna se hostující středopolař prosadil proti přesile a míč po odskoku na mokrém terénu skončil za Pokorného zády. Tentýž hráč mohl svévýborné vystoupení v tomto duelu zakončit hattrickem v 86. minutě. Nejprve vybojoval míč, poté obešel posledního obránce, ale jeho lob přes brankáře skončil na břevně. Domácí v závěru centrovali všechny míče do vápna a za zmínku stojí nepřesná hlavička střídajícího Košťála. Fanoušci Kosořic tak měli po delší době opět důvod k radosti a při odchodu do kabin své hráče vyprovodili mohutným potleskem.

Branky: 65. Charvát - 14. Macháč, 53. a 76. Tomášek.

Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 2:6. ČK: 25. Macháč, 67. Adámek (oba Kosořice). Diváci: 103.

Kosořice:
Dufek - Štecher, Batala, Poslt (78. Brejcha), Filip Briestenský - Lener (70. Sedláček), Adámek, Tomášek, Sabol (90. Martin Briestenský) - Macháč, Kiceluk.

Pěčice: Pokorný - Čapek (46. Bůžek), Tůma, Parýzek, Šneidr - Hubač, Blažek (72. Košťál), Charvát, Volf - Pavel Kandráč, Josef Kandráč (83. Šťastný).

Bělá – Vysoká 2:2

S fotbalisty Bělé pod Bezdězem to čtvrt hodiny před koncem nevypadalo dobře, ale po závěrečné zdrcující ofenzívě jsou nakonec zklamaní, že mají pouze bod. Ten jim vystřílel dvěma zásahy kapitán Karel Vrabec.

První poločas nabídl mimořádně útočnou kopanou se spoustou šancí na obou stranách. Vysoká domácí pořádně zaskočila, už v 6. minutě bělský brankář Valeš neodhadl vyběhnutí a Trutnovský přes něj poslal hlavičku o břevno za čáru – 0:1. Další souboj s Trutnovským vyhrál díky dobrému postřehu Valeš a ve 12. minutě osamocený T. Skopka mířil těsně vedle. Skopkovi se pak povedlo i obejít Valeše, ale gólu zabránil výborný obránce Tůma.

Konsternovaná Bělá se až pak nadechla. Tomanova dělovka z dálky otřásla břevnem, sedmnáctiletý brankář Chaloupka vychytal po vtipných kombinacích Arienta i Tomana. Ve 27. minutě naopak T. Skopka znovu potrestal Valešovo vyběhnutí, vysekl mu kličku a zakončil do prázdné – 0:2.

Střední část zápasu byla nejméně záživná, za zmínku stojí jen střely domácího Volemana a vysockého Vály. Signál k útoku domácích vydal v 76. minutě do té doby neviditelný Vrabec nádhernou trefou do šibenice z trestného kopu – 1:2. Zanedlouho Toman centroval a Vrabec poslal míč placírkou do protipohybu o 20 let mladšího gólmana – 2:2. Vysoká přišla o zraněného Rolence v době, kdy už měla třikrát vystřídáno, a tak dohrávala o deseti. V přesilovce však nepropálil Chaloupku ze dvou kroků Zdražil, po něm ztroskotali Bejda i Slobodzian a mladičký hrdina Vysoké ve třetí minutě nastavení zlikvidoval i šlehu Arienta.

Branky: 76. a 80. Vrabec – 6. Trutnovský, 27. T. Skopka.

Rozhodčí: Hurych. ŽK: 3:2. Diváci: 155. Střely na bránu: 11:6. Rohy: 11:4.

Bělá: Valeš – Dlask, Martin Tůma, Hanibal, Hodovanec (83. P. Bejda) – Souček (78. Zdražil), Mikysa, Vrabec, Toman – Arient, A. Voleman (60. Slobodzian).

Pšovka Mělník – Rejšice 0:0

První poločas proběhl vcelku nezáživně, uprostřed hřiště, se spoustou ztrát míčů, bez šancí obou týmů. Jediným vzrušením byli časté rohové kopy Mělníka s občasným nepřesným zakončením kapitána Krejčíka nad branku a hrubé zákroky stokilového Kettnera. Třetí z nich odnesl zraněním a vynuceným střídáním kapitán Rejšic Jon.

Ve druhé půli už se osmělili hosté, ale brankáře domácích příliš neprověřili. V 52. min. Prskavec poslal z běhu z 20m ze středu hřiště tvrdou vysokou střelu, ale vedle branky.

V 57. min. se centr do pokutového území odrazil k Faltovi, který vystřelil velmi slabě po zemi přímo do brankáře. Domácí pokračovali v sérii rohových kopů, ke kterým přidali i trestné kopy, které se s blížícím se koncem utkání nápadně množili. Největší gólová šance utkání vznikla po dlouhém centru na zadní tyč, kde sice domácí borec byl atakovaný, ale před odkrytou brankou Berana a hlavičkoval ve směru svého pohybu trestuhodně vedle opačné strany branky. Pravidlo „nedáš, dostaneš“, však nepotvrdil Rys, který mohl doklepnout do sítě trestný kop Hanuše od postranní čáry, který prošel celým pokutovým územím.

Před zápasem by Rejšice bod brali, ale po zápase se dá výsledek hodnotit i jako ztráta.

Rozhodčí: Štefan. ŽK: Kettner – Putorík, Váňa, Hanuš.

Rejšice: Beran – Hofírek, Putorík, Kopecký, Jon (46. Prskavec) – Falta (78. Rys), Kučera, Nastoupil (85. Kubín), Hanuš, Váňa – Herman.