7.6.2011 2

Řepín - LuštěniceFoto: Karel Horňák

Kosmonosy – Dlouhá Lhota 2:6

Šlágr jara poodkryl postupovou hádanku. O povýšení do 1.A třídy se v závěrečném programu popere jen Dlouhá Lhota s Řepínem. Kosmonosy jsou po šestigólovém debaklu na vlastním hřišti ze hry venku.

Oboustranně útočné utkání před nejvyšší návštěvou roku bylo pravou oslavou fotbalu, obě mužstva se střídala v ofenzívních manévrech a padaly krásné góly. Domácí nad favoritem překvapivě brzy vedli, v 5. minutě se trefil k tyči Horák. Stav 1:0 vydržel i po Novotného hlavičce, bravurně vyškrábnuté domácím brankářem Hošťálkem. Kosmonoské naděje však vzaly za své mezi 28. a 36. minutou. Obrat zařídil Strnad: Novákův centr poslal hlavou do břevna a Sháněl snadno doklepl – 1:1. Pak Strnadovu přízemní přihrávku zleva proměnil bez přípravy „jeslemi“ gólmanovi Limr. Domácí mohli vyrovnat po hrubce Krouského, jemuž vypíchl míč Holický, Mašek ale na hrbolatém hřišti neseřídil mířidla a nájezd zakončil střelou nad. Hned po výkopu naopak šel do sóla Limr a Hošťálkův výtečný zákrok jen oddálil zkázu, kterou do domácích řad zanesl po rohu hlavou Novotný – 1:3.

Ani po této sprše domácí nesložili zbraně a odražený míč napálil z 18 metrů do sítě Výda – 2:3. Druhý poločas začali lépe hosté: Krouský našel Limra, který z voleje propálil Hošťálka – 2:4. Následný kosmonoský tlak i nebezpečné rány Horáka a Holického zneutralizoval domácí odchovanec v bráně hostů Binder.

Postupem času získávala vrch Dlouhá Lhota, rychlými přihrávkami po zemi rozebírala improvizovanou domácí obranu a po řadě nepřesných zakončení udeřil v 72. minutě po chytré souhře Šolce a Limra Krouský – 2:5. Poslední ránu zasadil z penalty za Polankovu ruku znovu Limr a vítězné oslavy početné dlouholhotské výpravy mohly vypuknout.

Branky: 5. Horák, 43. Výda – 32., 50. a 86. z PK Limr, 28. Sháněl, 36. Novotný, 72. Krouský.

Rozhodčí:
Pavelka. ŽK: 2:0. Diváci: 156. Střely na bránu: 7:10. Rohy: 5:3.

Kosmonosy: Hošťálek – P. Kraus, Polanka, Koubek, Lukáš – Výda, Holický, Mašek (83. Kováč), Horák (81. Svoboda), Klepáč ml. (73. P. Kopecký) – Keszeg.

Bělá pod Bezdězem – Kosořice 1:0

Kosořice bez tří zraněných hráčů základní sestavy, avšak s navrátivším se Macháčem a Maškou, zajížděly do Bělé pod Bezdězem k důležitému utkání.

Obě mužstva se nacházejí před sestupovou propastí a vítězství má pro obě strany cenu zlata. Domácí vkročili do zápasu lépe, z úvodního náporu však žádná slibná akce nevzešla. Kosořičtí z první střely soupeře vystrašili, po Kicelukově přisunutí ale mířil Macháč vedle.

Za zmínku ze strany hráčů Bělé stojí až standardní situace, které se bez většího překvapení ujal Vrabec a po jeho střele to v ochozech jen zahučelo. Hostujícímu celku se podařilo zpřesnit kombinaci, ale na dostřel branky se dostávali především domácí.

Ve 22. minutě po přihrávce Vrabce pěkně vystřelil Toman.

Další zajímavé momenty přinesl až závěr prvního poločasu. Vrabcův pokus z přímého kopu tentokrát musel Dufek vytáhnout vedle tyče, stejně jako ránu Arienta z hranice vápna.

Hlad po bodech Kosořicím ve druhém dějství rozhodně nechyběl a od začátku se tlačily dopředu. Zejména levá strana se dokázala několikrát prosadit. Ve 49. minutě Tomášek se Sabolem vybídli Kiceluka, který překonal střídajícího brankáře Vernara, tomu však vypomohla tyč.

Domácí gólman si na nedostatek práce stěžovat nemohl, technickou střelu Sabola vyrazil mimo. Kosořický středopolař v 55. minutě našel z přímého kopu na zadní tyči Macháče, jeho přihrávka před odkrytou branku žádného adresáta nenašla. Další minuty byly ve znamení marného dobývání domácí branky.

Kosořičtí sice drželi soupeře na jeho polovině, ale Vernera výrazněji ohrozit nedokázali. To se povedlo až v nastaveném čase, po dlouhém nákopu do vápna přehodil Sabol vyběhnuvšího gólmana. Před jistým gólem zachránil Bělou jeden z obránců, který spolu s Darmošem po srážce poznali tvrdost brankové konstrukce.

Branka: 28. Vrabec.

Rozhodčí: Šimůnek - Prislupský, Hamšík. ŽK: 0:3. Diváci: 105

Kosořice: Dufek - Grus, Maška, Štecher, Sedláček (75. Darmoš) - Madyar (71. Lener), Batala, Sabol, Tomášek - Macháč, Kiceluk.

Bělá: Valeš (32. Verner) - Dlask, Tůma, Hanibal, Hodovanec - Kühnel, Zahrádka (46. Zdražil), Vrabec (61. Švadlenka), Toman - Voleman, Arient.

Řepín – Luštěnice 0:2

První poločas se odehrávala na přepychově připraveném pažitu pravá fotbalová nuda. Útoky se přelévaly pouze od jednoho pokutového území ke druhému a kromě dvou žlutých karet, které sudí Zdeněk udělil dvojici řepínských záložníků, toho k vidění nebylo vůbec nic.

Zajímavější věci se začaly dít až po přestávce. V 56. minutě posoudil sudí kontakt Horníka s Kopou jako penaltový a sám postižený otevřel skóre.
Řepín působil v rozehrávce těžkopádněji, jeho hráči byli u míčů většinou později. Zato Luštěnice jim dávaly lekci v přímočarých akcích. Domácí bojovnost tentokrát nebyla moc platná, a když už si hostitelé připravili dobrou šanci, jako například Dvořák v 67. minutě, nedokázali ji dotáhnout do konce.

Potvrzení výsledku přišlo zanedlouho, když Horník nesmyslně fauloval v pokutovém území. Druhou penaltu Luděk Štrupl nejprve hostujícímu Zikmundovi vyrazil, ale dorážce stejného hráče již neodolal.

„Zvolená taktika s jedenácti hráči do pole bez brankáře se vyplatila,“ hodnotil se smíchem průběh zápasu luštěnický trenér Pavel Pavlíček. Narážel tím na fakt, že i na postu gólmana měly Luštěnice hráče, který obvykle hraje v poli. „Domácí ho prakticky neohrozili a v poli jsme byli jednoznačně lepší,“ řekl.

Branky: 56. Kopa z PK, 77. Zikmunda z PK.

Rozhodčí:
Zdeněk. ŽK: Paloušek, Novák, Bláha – Janek, Jakubův.

Luštěnice:
Hůlka – Archman, Brdička, Pavlíček, Jakubův – Bartoň, Kopa, Zikmunda, Janek (74. Hanuš) – Holčapek, Lafek (88. Janů).

DBSK – Kr. Vrutice 1:3

Rejšice – Tišice 9:0

KAREL JEDLIČKA, JAN ADÁMEK, KAREL HORŇÁK

7.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 2

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

ON-LINE: Ptejte se mistra světa v malém fotbale Františka Hakla

Během uplynulého víkendu musel být znovu uzavřen kruhový objezd u ulic Jana Palacha a Na Radouči. Dělníci tam tentokráte dodělávali retardéry u přechodů. Ty se nově budou nacházet na každém vjezdu na kruhový objezd.