Benátky – Hradištko 3:0

Fotbalisté Benátek v krajském přeboru ukončili sérii neúspěchů a povinnými třemi body proti beznadějně poslednímu Slovanu Hradištko si na 99% zajistili udržení.

Domácí si i bez tria potrestaných (Třasák, Kozma, Aleš Kohout) dělali se soupeřem od začátku, co chtěli. Vynikal zejména Šimek, který zásoboval spoluhráče přesnými přihrávkami mezi strnulými obránci hostů. V 7. minutě jeho centr vrátil hlavou do ohně Novotný a dorostenec Václav Kohout zblízka otevřel skóre. Šimkův průnik přes tři hráče pak zmařil včasným zásahem brankář Michal, v 16. minutě ale Rosenkranzův centr z hloubi pole dostal hlavou za jeho záda Milan Korejza – 2:0. Vzápětí další Šimkovu uličku nevyužil V. Kohout.

Hradištko se přece jen vzpamatovalo a vyrovnalo hru, šanci si ovšem nevytvořilo žádnou. Na konci poločasu se znovu dostali ke slovu domácí, Šimek nejprve sám proti Michalovi neuspěl, v poslední minutě po Korejzově pasu nastřelil tyč a odražený míč vrátil do brány Kohout. Jeho střelu sice vykopl hostující bek a domácí se chytali za hlavu, pomezní ale signalizoval, že míč již přešel celým objemem brankovou čáru a gól byl uznán – 3:0.

Druhý poločas se ve vedru dohrával jen z povinnosti a nic podstatného nepřinesl. V jediné větší příležitosti netrefil Novotný.

Branky: 7. a 45. V. Kohout, 16. Korejza.

Rozhodčí: Vilhelm. ŽK: 1:1. Diváci: 135. Střely na bránu: 14:3. Rohy: 10:4.

Benátky: Bejr – Rosenkranz, S. Novák, Karásek, Mareš – Novotný (75. Vaňousek), Smetana, Jech, Korejza (67. Kučera) – V. Kohout, Šimek (61. Zuna).