Benátky nad Jizerou – Zenit Čáslav B 4:1

Hlavním hrdinou utkání krajského přeboru byl devětatřicetiletý exligový útočník Aleš Kohout. Díky jeho hattricku a nahrávce se Benátky znovu přiblížily klidnému středu tabulky.

Čáslavské béčko bylo i v prořídlém složení zpočátku aktivnější, jediným výsledkem ale byla šance Parachina, který sám před Bejrem zamířil jen do jeho holeně. Benátky nasměroval k vítězství v 25. minutě Jech, jemuž Korejzův pas přistrčil vtipným obloučkem z prvního doteku Kohout – 1:0. V závěru poločasu se ukázal Došlý, po čase vytažený z rezervy. Ve 41. minutě hlavičkoval Smetanův centr do tyče, vzápětí po průniku mrštného Korejzy tváří v tvář brankáři Míškovi znovu neuspěl, ale Kohoutova dorážka již byla gólová.

Elán Benátek nepřerušila ani pauza, Korejza znovu pláchl po levém křídle a předložil do jasné šance Kozmovi, jehož vychytal Míšek. V 55. minutě se už čáslavský brankář jen ohlédl, jak napřáhl z dálky Kohout a napnul síť za jeho zády – 3:0. Hosté se prosadili, když Bejrovi málem vyrazila dech Váňova pumelice z trestňáku, kterou dorazil Parachin – 3:1. Ihned po rozehrání ale vypíchl míč Korejza, byl faulován Brudným a z penalty zpečetil skóre Kohout. Zápas se pak dohrál už jen z povinnosti.

Vedle domácích hráčů zaslouží pochvalu za citlivé a bezchybné řízení i sudí Košťálek. Domácí tak dokonalým způsobem pokřtili zbrusu nové dresy.

Branky: 42., 55. a 63. (PK) Kohout, 25. Jech – 61. Parachin.

Rozhodčí: Košťálek. ŽK: Brudný (Č). Diváci: 167. Střely na bránu: 10:5. Rohy: 5:9.

Benátky: Bejr – Rosenkranz, Novák, Třasák, Mareš – Kozma, Smetana, Jech (76. Zuna), Korejza – Kohout (86. Kučera), Došlý (66. Šimek).

KAREL JEDLIČKA