Benátky B – Dobrovice B 1:2

Týden před velkým derby Benátky – Dobrovice v krajském přeboru se o tři úrovně níže utkaly rezervy stejných klubů. Průměrný zápas rozhodl pro hosty v 78. minutě Benda z pokutového kopu poté, co Šukal postrčil Pavlíčka.

Benda se postaral o obě branky vítězů, Jíru překonal už ve 12. minutě. Čtvrt hodiny nato ovšem domácí Kučera předběhl Hrušku a křížnou střelou zakončil – 1:1. Nepřesností a ofsajdů bylo mnohem více než povedených akcí, v ojedinělé příležitosti před pauzou přestřelil benátecký Bambuch, po změně stran se stejně vedlo dobrovickému Jílkovi. V 65. minutě vyvrcholila povedená série narážeček hostů Kořínkovou bombou z úhlu a výborným zákrokem Jíry.

Rozhodla 77. minuta: nejdříve zaútočily Benátky, po Davídkově centru ale Václav Kohout Kortuse hlavou nepřekonal. Ihned z protiútoku došlo k faulu a penaltovému rozuzlení. Rezerva „Picavy“ mohla v nastavení zvýraznit náskok, když Benda vymyslel jedinečnou situaci tří hráčů proti samotnému brankáři. Antoš ještě posunul míč na Pavlíčka, jenže tomu se povedlo trefit pouze tyč.

Branky: 27. Kučera – 12. a 78. Benda.

Rozhodčí: Tvaroh. ŽK: 0:4. Diváci: 104. Střely na bránu: 6:8.

Benátky B: Jíra – Feri, Hejtmánek, Šukal, Chupík (66. Zuna) – Kučera, Jan Kraus, Jakub Kraus, Davídek – Buryán (61. V. Kohout), Bambuch (74.
Kinzl).

Dobrovice B: Kortus – Brynych, Hruška, Pečínka (83. Vít), Čáslava – Žahourek (54. Jílek), Benda, Černý, Kořínek – Antoš, Kameník (62. Pavlíček).