Benátky nad Jizerou – Tatran Rakovník 1:0

K prvnímu jarnímu utkání na svém trávníku benátečtí fotbalisté nastoupili po dvou venkovních zápasech, ve kterých získali jeden bod. Cíl pro duel s Tatranem Rakovník byl tedy jasný – získat tři body a dotáhnout týmy v tabulce nad sebou.

To se nakonec svěřencům trenérů Doležala a Nejedlého podařilo, i když k tomu vedla velmi trnitá cesta. Hosté přijeli do Benátek oslabeni o několik hráčů základní sestavy, na jejich výkonu to ovšem nebylo vůbec znát.

V úvodu utkání byly Benátky nebezpečnější a ve 24. minutě také padla první a zároveň jediná branka utkání. Postaral se o ni z trestného kopu Aleš Kohout, který napálil balón přímo do šibenice.

Největší šanci hostí na vyrovnání zahodil ve druhé půli zkušený Stuchlý, a tak se Benátečtí radovali z výhry.

V příštím kole ovšem budou hráči od Jizery zajíždět na půdu vedoucích Záp a je jasné, že je nebude čekat vůbec jednoduchý zápas.

Branka: 24. Aleš Kohout.

Rozhodčí: Novotný. ŽK: Karásek (B). Střely na branku: 4:2. Rohové kopy: 7:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 24:15. Střely mimo: 6:5. Diváci: 170. Poločas: 1:0.

Benátky: Bejr – Rosenkranz, Třasák, Novák, Olšák – Kozma (89. Zuna), Karásek, Smetana, Korejza – Kohout, Šimek (71. Novotný).

Tatran Rakovník:
Fiedler – Vecka, Pidrman, Havel, Kroupa – Čermák, P. Kučera, Hůla, Brož – Stuchlý, Bethel.