Benátečtí fotbalisté vstupovali do loňského ročníku fotbalové I. A třídy s ambicemi postupu do vyšší soutěže. Zatímco podzimní část soutěže tomu nasvědčovala, jaro se Benátkám příliš nepovedlo. Nakonec postupovala do oblastního přeboru tři mužstva a tím šťastným týmem na třetím místě byla Litol.

Co bylo příčinou poklesu jarní výkonnosti, jaká bude příprava mužstva na nový ročník a k jakým změnám dojde v realizačním týmu vysvětlil sekretář benáteckého fotbalového klubu Miroslav Bohdan. V každém případě půjdou Benátky do nové sezony pod taktovkou nového trenéra.

Očekávali jste, že po dobře rozehraném podzimu budete atakovat postupová místa?
Třetí místo po podzimní části nás určitě zavazovalo zaútočit na postupová místa, zvláště když jsme si tajně mysleli, že postupová místa mohou být tři, což se nakonec vyplnilo.

Co bylo příčinou jarního selhání hlavně v úvodu odvet?
Podílelo se na tom několik aspektů. Špatně načasované soustředění v Písku, určitá uspokojenost hráčů a v neposlední řadě kousek fotbalového štěstí.

Jak hodnotíte úroveň I. A tříd a jakou roli by v něm měly hrát celky boleslavského regionu?
Úroveň I. A tříd Středočeského kraje je zcela jistě vyšší než v ostatních krajích. Boleslavské celky hrají důstojnou roli, i když na druhou stranu v posledních letech nikdo z regionu na postupová místa nedosáhl.

Myslíte si, že Benátky mají stabilizovanou sestavu, která nepotřebuje razantnější obměnu?
Stabilizovanou sestavu určitě máme, ale pokud chceme myslet na postupová místa, je třeba kádr určitě vhodně doplnit ve všech řadách.

S jakými změnami v realizačním týmu a hráčském kádru chcete vstoupit do přípravy na novou sezonu?
K největší změně určitě došlo na trenérském postu, když trenéra Zdeňka Doležala vystřídal Petr Hejno. Hráčský kádr v těchto dnech chceme určitě vhodně doplnit, ale konkrétní jména bych zatím neuváděl.

Jakou náplň bude mít v Benátkách letní příprava?
Příprava začíná zítra. Tréninky budou třikrát týdně v pondělí, úterý a čtvrtek. V sobotu se budou hrát přípravná utkání. První je na programu v sobotu 14. července s celkem Úval na hřišti v Horkách od 18 hodin. Další 21. července proti Staré Boleslavi a poslední 28. července, kdy nás prověří celek Rejšic.

Benátky se netají přáním postoupit do nejvyšší oblastní soutěže. Je to přání reálné a koho považujete za favority soutěže?
Případnému postupu bychom se určitě nebránili. Podmínky a zázemí na našem stadionu určitě vyšší soutěži odpovídají. Na sportu je však to krásné, že se nic nedá dopředu naplánovat. Za favority považuji určitě Kutnou Horu, Poděbrady, zpátky do vyšší soutěže se bude chtít vrátit určitě Brandýs a za černého koně považuji Čejetice.

V Benátkách došlo k pronikavému zlepšení zázemí na stadionu. Počítáte v nejbližší době s jeho dalším zkvalitněním?
Myslím si, že zázemí je určitě na vynikající úrovni, za což patří určitě dík městskému úřadu v čele se starostou Jaroslavem Králem.Tajným přáním je vybudování umělého trávníku a oplocení hlavního hřiště.