Oba rivaly posílilo trio z třetiligových kádrů a platnější byli domácí borci. „Kluci z áčka nám pomohli a stabilní hráči béčka na jejich výkon navázali. Výsledek hovoří za vše, soupeř měl jednu střelu za zápas. Od začátku do konce jsme měli hru pod kontrolou,“ řekl trenér vítězů Jan Buryán. Nudnou půlhodinu vystřídala exhibice Benátek. Zblízka nezkrotil míč Šahini, ale za minutu se už z dvaceti metrů trefil do šibenice Stanislav Mařík. Dobrovičtí si pořádnou příležitost ani nevytvořili. „Když do dvacáté minuty vypadnou dva hráči základní sestavy a třetí dohrává jen tak tak, je to složité,“ povzdechl si trenér Josef Hůlka, sám o berlích s nohou v sádře. Mazáci Gába a Tuma odkulhali, mladý Husenský opustil hřiště po špatném došlápnutí na nosítkách. „Bohužel náhradníci nepodali adekvátní výkon a gólman nás taky nepodržel,“ narážel Hůlka na 65. minutu, kdy Abelovský namazal na druhý gól Krýdovi. Témuž hráči další sólo chytil, ale na rány hráčů ČFL byl bezmocný. Po Šimůnkově rychlém průniku nabil Mařík Haklovi, jenž vymetl také šibenici. Mařík pak zblízka doťukl do sítě výborný centr zbylého áčkaře Břetislava Tvrzníka.

„Mařík s Haklem odjíždějí na mistrovství světa v malé kopané do Tuniska, tak jsme je chtěli ještě využít,“ usmíval se Buryán.

Ilustrační fotografii
Kam o víkendu za sportem

I. B třída – 6. kolo

Benátky B – Dobrovice B 4:0 (1:0)
Branky: 31. a 85. Mařík, 65. Krýda, 76. Hakl. Rozhodčí: Marek. ŽK: 1:1. Diváci: 118. Střely na bránu: 6:1. Rohy: 2:4.
Benátky B: Levíček – Tvrzník, M. Langšádl (76. D. Langšádl), Jäger, Chaloupka – Krýda, Hakl, Mařík (86. Váňa), Zeman (88. Musil), Zuna (46. Šimůnek) – Šahini (57. Machka).
Dobrovice B: Abelovský – Tuma (69. Janata), Skuhravý, Vladyka, Bartoň – Fotr, Pitloun, Gába (21. Kovač), Jílek – Hlaváč, Husenský (25. Loew).

MSK B – DBSK 0:4 (0:2)
Branky: 22., 55. a 58. O. Klíma, 45. Sedláček. Rozhodčí: Dragoun. ŽK: 2:1. Diváci: 100.
Hradiště B: Opatrný – Kašing, Jonáš, Nohýnek (78. Smetana), Kučera, Vodák (56. Šimůnek), Lakatoš (46. Mačák), F. Čermák (46. Nedoma), J. Čermák, Hájek, Čurej.

I. A třída: Pěčice - MSK.
Hradiště zastavilo sérii proherKarel Jedlička