Benátky – Turnov 2:1

Benátky využily sobotní ztráty vedoucí Dobrovice, její náskok snížily na pět bodů a nadcházející okresní divizní derby dostalo ještě mimořádnější náboj.
V souboji farem posílili domácí z boleslavského kádru Dosoudil, Brunclík a Štohanzl. Hosté zase přijeli s triem libereckých mušketýrů: Karišikem, Mudrou a brankářem Lukáčem.

První poločas se hrál opatrně, jako by se obě mužstva po zimě seznamovala s přírodním trávníkem. Zahrozil až ve 26. minutě turnovský levý záložník Bernát únikem po křídle až před Jíru, který míč ztlumil a dobíhající Horák ho stihl vykopnout před čarou. Krátce nato poslal Korcův trestný kop hlavičkou do sítě nejstarší muž na hřišti Buryán.

Rychlé vyrovnání oživilo druhý poločas. Bernátův křídelní průnik vyvrcholil centrem, který před bránou špičkou kopačky usměrnil Mudra – 1:1. Vzápětí se Jíra vyznamenal skokem proti ráně pod břevno, která náramně sedla zkušenému Papouškovi.

Šance se najednou začaly rychle střídat na obou stranách. Lukáč vyškraboval Brunclíkovu tvrdou ránu z deseti metrů na roh, Jíra zase chytil Šulcovo zakončení hrozivého závaru. V 61. minutě hlavičkoval po trestňáku z kroku znovu Buryán, Lukáč vyrážel a ještě se se střelcem bolestivě srazil.
Čtvrthodinu před koncem potáhl míč Papoušek a nádhernou střelu opřel o břevno. Nečekané rozuzlení zápasu nastalo v 84. minutě. Štohanzl přiťukl hlavou do běhu Korcovi, jenže k míči měli blíž hostující ligisté Karišik s Lukáčem. Srbský stoper se ale se slovenským brankářem nedomluvil, oba čekali, že míč odehraje spoluhráč a místo toho jej mezi nimi píchl do brány domácí útočník.

Živanice – Dobrovice 1:0 pk

Hře dominovaly obrany. Živanice si za celý zápas nevypracovaly vážnější šanci. Když už se do jedné probíjely, výborně se vrátil a razantním skluzem ji ukončil Soběslav. Na druhé straně jako první zahrozil Volf, když ve vápně zpracoval Golovkův centr a z otočky vypálil, gólmana ale nepřekonal. Jinak měl sám na hrotu proti pevné obraně těžkou úlohu a častěji než on se do zakončení dostávali záložníci. Třeba jako Osvald, který zleva pronikl před bránu, pak ale trefil jen boční síť. Nejaktivnější zakončovatel byl Rudolf. Jeho střely mířily mezi tři tyče, gólman ale vždy zasáhl. Pouze v 65. minutě ránu neudržel, dotírajícímu Osvaldovi ale scházel krok, aby se k míči dostal jako první.

Dobrovice měla zejména v úvodu druhé půle výraznou převahu, domácí se dlouhé minuty nepodívali ze své obranné půlky. A ani když se zhruba po hodině hry vrátili do hry, šance si nevytvářeli. Neujaly se ani ty dobrovické; Patočka po sklepnutí Synka vypálil metr mimo a Cigánek z přímého kopu z 25 metrů taktéž netrefil. Atraktivnímu zápasu tak nakonec scházely góly, takže došlo na penaltový rozstřel. V něm se za Dobrovici trefili Patočka, Soběslav a Cigánek, Homola ale orazil břevno a Synek bránu netrefil. Bartoš si na jeden z domácích pokusů sáhl, v síti ale přesto skončily všechny, takže bod navíc zůstal v Živanicích.

Hned v dalším kole si to ve šlágru kola rozdají oba první celky proti sobě. Hrát se bude v sobotu od 14.30 hodin v Dobrovici.

Benátky – Turnov 2:1 (1:0)

Branky: 33. Buryán, 84. Korec – 47. Mudra. Rozhodčí: Poláček. ŽK: 1:0. Diváci: 275. Střely na bránu: 7:7. Rohy: 4:3.
Benátky: Jíra – Borovička, Karásek (68. Mbah), Dosoudil, Horák – Štohanzl, Buryán (87. Novotný), Škarecký, Brunclík, Klain (64. Mižič) – Korec (90.+2 Krýda).
Turnov: Lukáč – Šimek (64. Tvrdý), Karišik, Novotný, Janošík – Mudra, Petřík, Papoušek, Kunst (85. Polívka), Bernát – Šulc (76. Hurt).

Živanice – Dobrovice 1:0 pk

Dobrovice: Bartoš – Golovko, Homola, Váňa, Šidlo – Vajgl (69. Cigánek), Patočka, Osvald (90. Kubelka), Soběslav, Rudolf – Volf (80. Synek).
Živanice: Volšík – Buriánek, Novák, Tischler, Novotný – Ráliš (86. Mocanu), Herzán, Gorol, Janecký – J. Černík, Kulič (89. D. Černík).

KAREL JEDLIČKA, STANISLAV CHMELA