Kdo z více než tří stovek diváků čekal nápor hostů, musel být zklamán. Naopak jen Radimu Strakovi mohly Zápy vděčit za to, že prohrávaly jen o gól. Domácí ovládali střed pole, hráči o sobě věděli a z přesných kombinací dokázali těžit i individuálními průniky. Ve 20. minutě se Bočkovi musela motat hlava, jak se obtočil kolem dvou strnulých obránců, škoda jen, že když byl sám před Strakou, zakončil do jeho náruče. Za deset minut Synek přesprintoval veterána Pavlíka, jeho nájezd pro změnu skončil na Strakových holenních chráničích.

Když vzápětí vypálil přes obránce Boček, vyškrábl zápský brankář míč nad břevno a po následném rohu vychytal i Synka, který zblízka změnil směr Borovičkovy rány.

Hosté se zmohli jen na několik závarů, kterým nakonec domácí obránci s námahou vždy odolali.

Přestávka obrázek hry radikálně změnila. Benátečtí hlídali náskok a šanci si za celý druhý poločas nevypracovali. Totéž se dá říct o hostech, jejichž trenér Mašek nezvykle vystřídal celou obrannou čtveřici. Michňa zasahoval jen efektním skokem proti Haklovu trestnému kopu, a tak byla cesta k prvním jarním bodům Benátek nečekaně hladká.

Čtěte také: Luděk Zelenka před Velimskými smekl

Benátky – Zápy 1:0 (1:0)
Branka: 1. Synek. Rozhodčí: Grimm. ŽK: Petrů (Z). Diváků: 326. Střely na bránu: 6:3. Rohy: 6:2.
Benátky: Michňa – Tvrzník, Hošťálek, Borovička, Sudek – Boček (87. Mižič), Walter, Knobloch (90. Kocourek), Radosta (72. Jäger), Horák (82. Kraus) – Synek (72. Šíma).

Tachov – Na hřišti dalekého Tachova šli sice dobrovičtí Cukrovarníci do vedení v 8. minutě zásluhou Bernáta, domácí ale dokázali ještě do přestávky, když se trefil Kyndl.

Hned po změně stran poslal domácí do vedení Dvořák, které chvíli poté navýšil ještě Došlý. Hostující snížení pak jenom probudilo domácího kanonýra Kyndla. Ten během deseti minut přidal svůj druhý, třetí a čtvrtý gól v zápase a bylo po hostujících nadějích na bodový zisk.

Tachov – Dobrovice 6:2 (1:1)
Branky: 24., 57., 63. a 66. Kyndl, 47. Dvořák, 52. Došlý – 8. Bernát, 54. Strnad. Rozhodčí: Matoušek. ŽK: 2:2. Diváci: 400.
Dobrovice: Havránek – Novák (50. Strnad), Lukáš, Routek, Fialka (58. Vajgl) – Tvaroha, Žaloudek, Eliáš (58. Zikmunda), Osvald, Bernát (63. Dordevič) – Volf (69. Pelyak).

Karel Jedlička, Jaroslav Bílek