„Po tom období, kdy se nám vůbec nedařilo, je to strašná úleva. Myslím, že bylo vidět, že to z nás spadlo a hrálo se nám dobře," říkal po utkání jeho jediný střelec.

V čerstvých jednadvaceti letech zažil mezi dospělými podobně vydařený zápas vůbec poprvé. Navíc jeho pozice na hřišti je spíše v záloze a místo střílení gólů raději nachází přihrávkami své spoluhráče. Důležité utkání u Konopiště mu ale náramně sedlo. „Teď jsem to vzal na sebe a povedlo se to," těšilo bývalého hráče mladoboleslavské juniorky. Ten poprvé udeřil hned ve druhé minutě, pak ve dvacáté a nakonec ještě malou chvíli před pauzou. Soupeř se z takového direktu už nevzpamatoval. „Góly padly skoro stejně. Vždy jsem si míč navedl doprostřed a spadlo to tam," popsal své první zářezy za Benátky, kam přišel před aktuální sezonou poté, co mu nedopadly námluvy s druholigovým Varnsdorfem.

Ve druhém poločase rodák z Jičína, kde také s fotbalem začínal, než přešel do dorostu Mladé Boleslavi, brzy vystřídal. Z lavičky pak sledoval, jak spoluhráči nadějný náskok bez problémů uhájili a poprvé v ročníku si připsali plný bodový zisk. „Měl jsem těžké nohy. Dohodl jsem se s trenérem, že to pošetříme a raději vystřídám," prozradil muž utkání, že brzký odchod ze scény byl daní za „odježděný" poločas. „Hráli jsme úplně nadoraz. Hodně jsme to chtěli zlomit, protože jsme to potřebovali. Všichni jsme tomu dali všechno," dodal.

Přiznal, že předešlé zápasy bez gólového i bodového přírůstku už byly pro partu od řeky Jizery poněkud frustrující. „Nehráli jsme úplně špatně, ale chybělo nám štěstí. Kolikrát jsme si toho ale ani příliš nevypracovali," vrátil se do minulých kol a je přesvědčený, že výhra týmu ve zbylém programu podzimu pomůže k dalším bodům. „Měli bychom to zvládnout dotáhnout se na týmy, které jsou před námi," věří Kocourek při pohledu na tabulku. V ní má nováček z Hořovic o dva a Benešov o osm bodů víc.

Mimo svého současného působiště pak Kocourek samozřejmě pozorně sleduje i spanilou jízdu prvního celku Mladé Boleslavi v nejvyšší soutěži. S mnohými hráči si ještě nedávno zahrál dříve v juniorce. Sní tedy o tom, že by si i on jednou zakopal první ligu? „Určitě by to bylo fajn. Každý by si chtěl zahrát první ligu, i já."

Pokud dokáže opakovat sobotní výkon častěji, určitě není bez šance…