Úvodní branka ve 32. minutě byla dost kuriózní. Sudí pískl penaltu, když brankář Vízek skočil na hranici šestnáctky pod nohy postupujícímu Mižičovi. Karáskovi ji však provinilec vyrazil na tyč a souboj dorážejících hráčů obou stran o míč, poskakující na brankové čáře, připomínal finiš v běhu na lyžích. O špičku kopačky jej vyhrál domácí kapitán Škarecký. Už předtím byly příležitosti otevřít skóre na obou stranách, proti byli skvělí brankáři. V 6. minutě se Vízek vymrštil a vytáhl z šibenice Mižičův parádní projektil. Vyhmátl i Klainovo sólo, zakončené po zemi, a štěstí měl při Horákově tečované střele. Na opačné straně Jíra zmenšil úhel a vyrazil střelu úplně volného Samlera.

Na druhý gól se tak dlouho nečekalo. Jíra znovu zmařil Samlerovo sólo a dorážející Fejk bránu překopl. Zato domácí Wojnar si před velkým vápnem zasekl míč a ze stoje švihnul levačkou míč do horního růžku.

Po obrátce Benátky nepřipustily žádné drama. Na 3:0 zvyšoval po Mižičově uličce z nájezdu Smetana, který si posadil brankáře a zakončil do prázdné. Hned po svém příchodu na hřiště nevyužil Wojnarovu přihrávku zblízka Šimek, ale hned nato v 73. minutě vystihl Vaníčkovu zpětnou rozehrávku Klain a dloubáčkem rozvlnil síť počtvrté. Fotbalisté měli splněno a po závěrečném hvizdu si před svým kotlem užili zaslouženou děkovačku s modrobílým dýmem.

Benátky – Dvůr Králové 4:0 (2:0)

Branky: 32. Škarecký, 39. Wojnar, 62. Smetana, 73. Klain. Rozhodčí: Kapoun. ŽK: 2:3. Diváci: 200.
Benátky: Jíra – Jiránek, Borovička, Karásek, Horák – Mižič (70. Šimek), Škarecký (85. Krýda), Wojnar (82. Buryán), Smetana, Klain (80. Brunclík) – Mar. Korec (46. M. Novotný).

KAREL JEDLIČKA