Benátky neztratily ani s Chotětovem

Mladoboleslavsko - Přehled výsledků zápasů fotbalového okresního přeboru.

8.10.2015 1

Okresní přebor: Předměřice - KněžmostFoto: Karel Jedlička

Příjemné počasí provázelo sedmé kolo okresních fotbalových soutěží. Kdo se ve víkendových zápasech radoval?

Okresní přebor – 7. kolo

Židněves – Kostelní Hlavno 2:4 (1:2)
Do 25. minuty hráli v Židněvsi pouze domácí, kteří šli také do vedení 1:0. Po vyrovnávající brance hostů z Kostelního Hlavna už ale bylo na hřišti už jenom jedno mužstvo. Hosté nakonec dovedli zápas k zaslouženému vítězství, když byli po zbytek zápasu fotbalovějším a také lepším týmem.
Branky: 4. Sobotka, 79. Jurošek – 52. a 53. J. Bůžek, 10. Tudoši, 37. Pokorný. Rozhodčí: Janda. ŽK: Kraus, Mezera, Sobotka. Diváci: 94. Hráč zápasu: Šimonek – J. Bůžek.

Čejetice – Čistá 2:2 (2:1)
V Čejeticích domácí laxním přístupem přispěli vydatnou měrou k bodovému zisku nováčka z Čisté. Navíc si domácí stěžují na prý vymyšlenou penaltu z poslední minuty zápasu, z které vyrovnal matador Miloš Prokůpek.
Branky: 18. Čeřovský, 41. Brož – 29. Duda, 89. Prokůpek. Rozhodčí: Kubín. ŽK: Čeřovský, Bartoš – Klepáč, Holický, Novák. Diváci: 63. Hráč zápasu: Čeřovský – Prokůpek.

MSK B – Bezno 4:3 (2:2)
V Hradišti se hrálo utkání plné nepřesností na obou stranách, k čemuž přispěli i oba brankáři. Spokojeni naopak mohli být diváci, kteří viděli sedm branek a výhru domácích 4:3.
Branky: 63. a 68. J. Čermák, 5. Kučera, 44. Nohýnek – 3. Gruncl, 23. Šišpela, 76. Möbius. Rozhodčí: Chlastáková. ŽK: Matouš – T. Hötzel. Hráč zápasu: Matouš – Möbius.

Bělá – Kosořice 0:2 (0:1)
Branky: 37. Malík, 53. Tříska. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: Dlask, Košťál – Maška. ČK: 43. Dlask – 41. Malík. Diváci: 100.

Benátky B – Chotětov 3:1 (1:0)
Branky: 4. Krýda, 52. Karásek, 83. D. Langšádl. Rozhodčí: J. Pažout. ŽK: Karásek, Zuna, Fingerhut, Jäger – 0. Diváci: 60.

Předměřice – Kněžmost 2:2 (1:1)
V okresní bitvě Jihu proti Severu se vítězství střídavě přiklánělo na obě strany. Zpočátku měl navrch favorizovaný Kněžmost. Domácí brankář Houska zasáhl v 5. minutě proti voleji Josefa Berana, další centrovaný míč ale podběhl a Chlup hlavičkoval do opuštěné brány.
Předměřice dostala do hry zvláštní penalta. Vypadalo to, že si Nešněra přišlápl nohu bez cizího provinění, na radu pomezního ale hlavní sudí odpískal a Václav Práger proměnil. Po hezkém průniku Chlupa pak podklouzl při střele Čadil, po přestávce ovšem loňský účastník I. B třídy vyklidil pole.
Marešův gól ještě nebyl uznán pro předčasnou rozehrávku, z opakované Nešněra hlavičkoval těsně vedle. V 54. minutě si odražený míč zpracoval na velkém vápně Václav Práger a střelou k tyči otočil skóre. Hrubku Tomáše Berana před vlastní bránou mohl potrestat Skalický, stejně jako za dvě minuty Vokálovo zaváhání Karel Práger, oba obránci Kněžmosta ale mohou děkovat brankáři Sidorovi, který jejich minely napravil. Z velkého tlaku Předměřic padl gól vzápětí, jenže do vlastní sítě. Roh Josefa Berana tam poslal hlavou Petráš. Zbylou půlhodinu se hráči víc inspirovali probíhajícím mistrovstvím světa v ragby, bránu už ohrozil jen Skalický, a to opět po rohu a zase vlastní, naštěstí tentokrát jeho odkop proletěl těsně nad břevnem.
Branky: 36. a 52. V. Práger – 21. Chlup, 59. vlastní. Rozhodčí: Šebela. ŽK: Uher, Skalický – T. Beran, Pavlíček, J. Beran.

Rejšice B – Akuma 1:1 (1:1)
Branky: 1. Nagy – 7. Strnad. Rozhodčí: Chládek. ŽK: Nastoupil, Krichebauer – R. Kohnhäuser, Valenta, J. Hlaváček.

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK, KAREL JEDLIČKA

Autor: Redakce

8.10.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
Hudební legenda J.A.R. v Litomyšli

Kam na Boleslavsku za zábavou? Vyberte si!

KRIMI MIX: Zloději zvyšují aktivitu

KRÁTCE: Karoq jde do prodeje

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Mladá Boleslav - Už jen pár hodin zbývá, než se zvedne opona na Velké scéně Městského divadla Mladá Boleslav. V pátek začne od 19 hodin očekávaná premiéra hry Deburau, kterou režíruje Pavel Khek, dramaturgii má na starosti Lenka Smrčková.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

Praha / Mnichovo Hradiště - V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny, tentokrát s podporou Symfonického sdružení pod vedením Oty Balage. A jak to vše dopadlo? Lucerna byla vyprodána a dva a půl tisíce svých fanoušků dostal Harlej do patřičného varu. V kapele Harlej jsou letitými členy dva Mnichovohradišťáci - bubeník Libor Fanta a basový kytarista Martin Kolínský.