Do konce soutěže sice zbývají ještě čtyři kola, z nich ale tři Dobrovice odehraje venku a původně plánované utkání s Unionem Nový Bydžov bylo kvůli odstoupení tohoto klubu ze soutěže zrušeno.

Zatímco Benátky klesly po porážce s Vltavínem na sestupovou příčku, Dobrovičtí se po třech zápasech dočkali domácí výhry 4:1 nad Domažlicemi a hrají už „jen" o co nejvyšší umístění v horní půlce tabulky.

„Ještě že máme tak silnou lavičku. Poslali jsme za stavu nula jedna rozcvičovat Marka Volfa, protože jsem nebyl spokojen s hrou útočníků, a ti jak to viděli, do poločasu skórovali," ohlédnul se za minulým kolem trenér Petr Hejno. „Vyšla nám taktika, kdy hlavičkáři při rohových kopech prodlužovali míč na zadní tyč. Domažlický brankář měřil asi dva metry dvacet, museli jsme na něj nějak vyzrát," usmíval se Hejno.

Loni skončila obě divizní derby úspěchem Benátek, zato na podzim už v ČFL je „Picava" rozstřílela 0:4. Podle trenéra nehrozí, že by o záchranu bojujícímu okresnímu rivalovi cukrovarníci odevzdali body zadarmo. „Žádné takové domluvy určitě nebudou. Každý se chce vytáhnout a kromě toho kluci hrají o prémie, aby si něco vydělali, musejí vyhrávat," zdůraznil dobrovický lodivod Petr Hejno.

KAREL JEDLIČKA