Poprvé v mistrovském zápase přetáhl benátecký dres přes hlavu ex-litolský útočník Václav Sosnovský. Staronovou tváří byl záložník Josef Jiránek. Naopak první ligou ostřílený Jan Buryán sledoval toto derby jen z tribuny, neboť ještě nemá vyřízeny všechny náležitosti přestupu z Polska.

První velkou šanci zápasu si připsal domácí tým. Škarecký obešel semického gólmana Fišera, avšak následnou nepříliš tvrdou střelu do odkryté části brány odkopli hosté do bezpečí. Vzápětí po rohovém kopu hlavičkoval benátecký Karásek, leč brankový prostor minul. Neúspěšně zakončoval Karásek svoji akci ve 28. minutě. Hlavou loboval vyběhnuvšího Fišera, i tentokrát ale míč skončil vedle tyče. Benátečtí byli při chuti. Sosnovského střelu z trestného kopu vytáhl Fišer z pravé šibenice. Ve 32. minutě už ale udeřilo. Centr Josefa Novotného z levé strany dopadl na hlavu naskakujícího Josefa Jiránka a ten poslal Benátky do vedení – 1:0. Netrvalo dlouho a stav mohl být opět nerozhodný. Semičtí se po delší době dostali na dostřel Jíry a hned bylo zle. Čejka přenášel hru na Koštíře, jenž v ideální šanci netrefil míč tak, jak by chtěl. V další brankové příležitosti se ocitl hostující Jakub Novotný. Sám před Jírou se mu ale nepodařilo zakončit. Na druhé straně neuspěl agilní Karásek, kterého vysunul Jiránek.

Početná divácká návštěva sledovala v 51. minutě nebezpečnou hlavičku Břízy, jež vyškrábl gólman Jíra na rohový kop. O chvíli později posunul Jiránek míč na Stanislava Smetanu, který bez rozpaků napálil balón přesně k pravé tyči – 2:0. Ani Semice se ale nenechaly zahanbit. Na Černého nákop opět vyskočil vytáhlý Bříza, stoperu Jakubcovi se nepodařilo odkopnout míč, který se dostal na kopačky Jakuba Novotného, a ten se nemýlil – 2:1. Toto varování nebylo pro Benátky zřejmě dostatečné. Střídající Švarc z oblasti okolo penaltového puntíku mířil pouze do Jíry. Klid do domácích řad mohl vrátit Smetana, jenž byl při střelecké chuti. Podobná střela jako ta gólová se však tentokrát odrazila od tyče do Fišerovy ruky, leč míč za brankovou čáru nedoputoval. Benátečtí sice měli po celý zápas více šancí, avšak hosté byli rozhodně efektivnější. V 86. minutě Koštíř pláchl po levé straně Borovičkovi, předložil balón Jaroslavu Bošinovi, a ten rozjásal zelenobílou střídačku – 2:2. Zaskočení domácí již odpovědět nestačili.

BENÁTKY N. J. – SEMICE 2:2 (1:0)
Branky: 32. Jiránek, 58. Smetana – 72. Jak. Novotný, 86. Bošina. ŽK: Jakubec – Černý, Jak. Novotný, Bošina. Benátky: Jíra – Rosenkranz, Borovička, Třasák, Horák (46. Jakubec) – Jiránek (69. Kamlach), Smetana, Škarecký, Jos. Novotný (80. Mich. Korec) – Karásek (59. Mart. Korec), Sosnovský.