Benátky – Sokoleč 3:2

K postupu do nejvyšší soutěže kraje musely Benátky se Sokolčí vyhrát. To se nakonec podařilo a benátečtí fotbalisté mohou slavit!

Začátek nebyl pro domácí fotbalisty příznivý. Už po devíti minutách se trefil hostující Šťastný a přibrzdil domácí euforii. Naštěstí po dvou minutách se podařilo domácímu Došlému vyrovnat a ještě do poločasu skóre otočit. Po po pěkné akci s Došlým uklidil míč do sítě Korejza.

Ve druhém poločase měli domácí lepší nástup. Gólovou pojistku vystavil Bohdan, který se trefil po Havránkově centru hlavou.

Hosté průběh trochu zdramatizovali v 80. minutě, kdy snížili na rozdíl branky Jeníkem a navíc měli další šanci. Soukup ji však nevyužil, když brankáře Řezáče zastoupil na brankové čáře Novotný a vyhlavičkoval míč z prázdné branky.

Domácí si jednobrankový náskok pohlídali až do závěrečného hvizdu i po pětiminutovém nastavení času a šampaňské mohlo začít „bouchat“.

Benátečtí odrazili nápor čáslavské rezervy a od nového ročníku budou účastníky oblastního přeboru. A čeká je tedy derby s Dobrovicí, která opustila divizi!

Branky: 11. Došlý, 43. Korejza, 74. Bohdan – 9. Šťastný, 80. Jeník. Rozhodčí: Zelenda. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 2:1.

Sokoleč: Podrázský – Plaček, Soukup, Zemanec, Kulhánek – L. Němec, Vodvářka, Šťastný, P. Němec – Jeník, Puk (70. Král).

Benátky: Řezáč – Havránek, Hrouda, Karásek, Šukal – Bohdan (88. Benda), Svoboda, Novotný, Korejza – Došlý (71. Pospíšil), Duchoslav (71. Šesták).