Velkou důležitost mělo letošní derby mezi Bělou a Čistou. Nejen, že šlo o souboj sousedů na mapě, ale na posledním a předposledním místě také derby sousedů v tabulce. Hosté z Čisté byli v nedaleké Bělé pod Bezdězem v prvním poločase lepším týmem a také po zásluze vedli jednobrankovým rozdílem. Po obrátce domácí přidali a za svou aktivitu byli odměněni vyrovnáním sedm minut před koncem zápasu. Konečný zisk bodu za remízu 1:1 je ale pro oba zúčastnění v současné situaci asi málo.

Akuma doma přivítala Kněžmost a kdo čekal vyrovnaný zápas musel být zklamán. Utkání se totiž odehrávalo jednoznačně podle domácích notiček. Akuma hrála opravdu dobře a při výhře 2:0 ještě další šance nevyužila. Kněžmostu chybělo sice pět hráčů základní sestavy, přesto svým výkonem dosti zklamal – jeho hra byla bez nasazení, obětavosti a střelba se také nekonala. Domácí tak s klidem svého soupeře přehrávali, ale na první gól museli diváci počkat až do závěru prvního poločasu, kdy se trefil kanonýr Strnad. Ten nastřelil ještě po přestávce břevno a po něm míč dorazil do prázdné branky Hlaváček. Už předtím nastřelil brankovou konstrukci také domácí Vodháněl, a v závěru zápasu také Hlaváček.

Bezno doma podlehlo 0:3 Kostelnímu Hlavnu. První poločas byl ale vyrovnaný a to jak herně, tak i výsledkově. Druhý poločas dokonce začali domácí náporem, ale do vedení šli hosté po přímém kopu Bůžka se prosadil Toman. Za deset minut hosté zvýšili na 2:0 a zlomili tím definitivně domácí odpor.

Vrutice měla doma proti Čejeticím hlavně v prvním poločase velké šance, z nichž ale proměnila jenom jedinou. A to se domácím hráčům málem vymstilo. Hosté totiž v 53. minutě vyrovnali. Ale nakonec domů odjížděli bez bodu. Zápas totiž rozhodl v poslední minutě zápasu Bůžek.

Chotětov doma potvrdil proti béčku Kosmonos roli favorita beze zbytku. Domácí rozhodli zápas prakticky hned v jeho úvodu, když po dvaceti minutách vedli už 4:0.

Doubrava si doma proti Hradišti pohlídala tři body. Zápas zkušenosti proti běhavému mládí rozhodla prvně jmenovaná vlastnost. Domácí vedli už 4:0, ale hosté se nevzdali a dvěma brankami se ještě pokoušeli o drama.

Jediný nedělní zápas rozhodla jediná branka. V derby proti rezervě Rejšic se o ní postaral deset minut před koncem zápasu Kučera za velkého přispění hostující obrany.

Akuma – Kněžmost 2:0 (1:0)
Branky: 44. Strnad, 67. Hlaváček. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 1:3. Diváci: 88. Hráč zápasu: Skramužský – M. Moc.

Chotětov – Kosmonosy 7:1 (3:0)
Branky: 7. a 70. Pečenka, 5. Linek, 14. Beneš, 18. Jeřábek, 55. Souček, 83. Kořínek – 48. Došlý. Rozhodčí: J. Pažout. ŽK: 4:4. Diváci: 60. Hráč zápasu: Jeřábek – Došlý.

Doubrava – MSK B 4:2 (2:0)
Branka: 25. a 77. Odcházel, 45. Vít, 57. Nedošetko – 68. Kašing, 83. Nedoma. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 1:2. Diváci: 98. Hráč zápasu: Odcházel – Nedoma.

Bělá – Čistá 1:1 (0:1)
Branky: 83. Hodovanec – 19. Horáček. Rozhodčí: Bohuslav. ŽK: 3:4. Diváci: 60. Hráč zápasu: Krejčík – Tůma.

Kr. Vrutice – Čejetice 2:1 (1:0)
Branky: 4. Čakrt, 90. Bůžek – 53. Jaroš. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 2:4. Diváci: 54. Hráč zápasu: Miler – Hadač.

Bezno – K. Hlavno 0:3 (0:0)
Branky: 58. Toman, 67. Pokorný, 81. Zvoníček. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 2:3. Diváci: 71. Hráč zápasu: Cimrman – Toman.

Kosořice – Rejšice B 1:0 (0:0)
Branka: 80. Kučera. Rozhodčí: Chlastáková. ŽK: 5:3. Diváci: 82.

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK