Fotbalisté Bělé pod Bezdězem přetrhli šňůru šesti utkání bez vítězství až proti jistému vítězi I. B třídy.

Neratovice složili na lopatky v úvodní desetiminutovce. Po sedmdesáti vteřinách hry zakroutil trestný kop nádherně do sítě Karel Vrabec. Pak se důrazný Fischer obtočil ve vápně kolem Tichoty a trefil se přesně k tyči – 2:0.

Jaroslav Fischer (ve 27 letech nejmladší hráč bělské základní sestavy!) byl i autorem třetího gólu, když na hranici vápna obešel brankáře Pokorného a umístěnou ranou propálil vracející se zadáky Neratovic.

Hosté zápas zdramatizovali pět minut po obrátce, kdy se do soutěže krásy přihlásil trestným kopem z 28 metrů do šibenice Slavomír Zavadil. Naštěstí pro Bělou další útočné akce Neratovic přesné zakončení postrádaly.

Diváci si přesto užili výstavních střel, domácí Šulc a po něm hostující Stanislav však v dalším průběhu rozezvučeli už jen brankové konstrukce.

Branky: 9. a 35. Fischer, 2. Vrabec – 50. Zavadil. Rozhodčí: Herda. ŽK: 1:1. Diváků: 146. Poločas: 3:0.
Bělá: Uher – Kaulfus, Eder, Šulc, Jirdásek – Nastoupil, Kűhnel, Vrabec, Gabriel – Arient (89. Činka), Fischer (82. Štica).

Miloš Jirdásek, hrající trenér Bělá: „Vyhrát jsme po sérii neúspěchů nutně potřebovali a díky zodpovědnému kvalitnímu výkonu se to podařilo. Bohužel se projevila stará bělská bolest, kdy si za jasného vedení necháme dát brzy gól a dovolíme soupeři zápas zdramatizovat. Neratovice hrály velmi dobře a ještě nám to znepříjemnily. Vítězství pro nás znamená definitivní záchranu a jsme za ni rádi, přestože ambice jsme letos měli rozhodně vyšší“.