Bělá – Červené Pečky 2:0 (2:0)

Bělští fotbalisté se prvním jarním vítězstvím před početnou kulisou vzdálili z poslední příčky, i když ze sestupových vod zatím nevyplavali. Základ k tomu postavil už v 8. minutě na hrot vysunutý stoper Tůma, který z 10 metrů hlavičkoval do sítě Tomanův centr. Záhy bohužel utrpěl výron a zápas pro něj skončil.
Ve 33. minutě vnikl do vápna Vrabec, kličkou se zbavil obránce a přihrál na druhý gól Holickému, po jehož střele na zadní tyč se Malý natahoval marně.
Po přestávce Bělá ubrala z tempa, hosté získali územní převahu, snažili se hrát aktivně, jenže výraznější šanci neměli. Domácí bránu ostřelovali pouze z dálky a většinou mířili nepřesně nebo přímo do Valešovy náruče. Výjimkou byly dvě střely Kulhánka, zkrocené Valešem v 67. a 80. minutě. V prvním případě dorážel do sítě Kubát, leč z postavení mimo hru. Na opačné straně hrozil nejvíce nestárnoucí Vrabec. Po narážečce se Sabolem pálil těsně nad břevno a 6 minut před koncem znovu přestřelil z malého vápna po Sabolově ideálním centru z levého křídla. Stejně se vedlo v modrém dresu Červených Peček i Kubátovi a tak se dosud nejvíce inkasující mužstvo soutěže kromě výhry radovalo i z čistého konta.
Branky: 8. Tůma, 33. Vrabec. Rozhodčí: Chaloupka. ŽK: 2:1. Diváci: 216. Střely na bránu: 5:7. Rohy: 2:5.
Bělá: Valeš – Kühnel, Hanibal, Vele, Hodovanec – Holický, Vrabec, Toman, Souček (67. Klepáč, 80. Arient) – Tůma (24. Voleman), Sabol.⋌ (jed)

Bakov – Sázava 2:2 (1:1)

Tak jako v posledním domácím zápase, v derby se sousedním Hradištěm, začali Bakovští šancemi. Závar v pokutovém území již ve 4. minutě zahájil Matěj Vaněk.
Běžela 11. minuta a ve velkém vápně jeden z obránců zahrál rukou a následoval pokutový kop. Na jeho značku si balon postavil Matěj Vaněk a nekompromisní ranou nahoru k pravé tyči vstřelil vedoucí gól.
Ve 38. minutě byl v dostatečně bezpečné vzdálenosti od domácí branky odpískán faul. Před rozehráním trestného kopu nikoho v tu chvíli nenapadlo, že by to mohlo skončit gólem. Skončilo. Dlouhý přetažený balón vrátil po hlavičkovém souboji s Petrem Flodrmanem zpět do nebezpečného prostoru před svatyní Tomáše Majzlana hostující stoper ke zcela volnému spoluhráči Štěpánovi, který z bezprostřední blízkosti technickou ranou jednoduše dostal míč do naší sítě.
V 77. minutě měl příležitost skórovat z prostoru velkého vápna Petr Flodrman. Centr zprava se snažil hlavou usměrnit do brány. Chyběly však decimetry. O minutu později trefil ze třiceti metrů břevno nejčastěji střílející Radek Frélich. Po těchto šancí přišla studená sprcha. Hosté využili momentu překvapení. Zprava rychle vhodili aut, a aktivní Švec po průniku do vápna zavěsil k bližší tyči pod břevno.
Dvě minuty před koncem se domácí přeci vyrovnání dočkali. Střídající Jan Resl prodloužil dlouhý balón na agilního Matěje Vaňka, který s drzostí sobě vlastní se prosmýkl mezi dvěma obránci a skákavý míč poslal podél gólmana.
Branky: 11. a 88. Vaněk – 39. Štěpán, 79. Švec.
Bakov: Majzlan – Smetana, Flodrman, Zajíček, Bláha – Beránek (83.Resl), Kvapil (68.Bejda), Frélich, Vaněk – Gregor, Louda (71.Hammer). ⋌(jb)

Hradištko – MSK 3:4 (3:0)

Neskutečný obrat se povedl Hradišti v Hradištku. Ještě v poločase totiž prohrávali hosté 0:3, ale ve druhém poločase dokázali zápas čtyřmi góly senzačně otočit.
Branky: Brahimi, Jarůšek, Rodek – Klain, Radačovský, Hofman, Hrdina.

Luštěnice – Radim 2:1 (0:1)

Také Luštěnice doma úspěšně otáčely nepříznivý poločasový stav.
Branky: Archman, Zikmunda – Slunéčko.

KAREL JEDLIČKA, JAROSLAV BÍLEK